Mullused finalistid Bayern ja PSG korraldasid võimsa väravatesaju, Chelsea tegi oma ära

Kylian Mbappe. Foto: Imago/Scanpix

UEFA Meistrite liiga kolmapäeval toimunud veerandfinaalmängudes olid vastamisi eelmisel hooajal finaalis kohtunud Müncheni Bayern ja Pariisi Saint-Germain, kellest viimane sai nüüd võidu. Londoni Chelsea alistas samal ajal Porto meeskonna.

PSG läks juba kolmandal minutil Kylian Mbappe’ väravast juhtima ning keskkaitsja Marquinhos suurendas 28. minutil eduseisu kahele. Brasiillasel tuli aga kaks minutit hiljem platsilt vigastuse tõttu lahkuda ning mingit mõju see PSG-le igatahes ka avaldas. Esmalt vähendas mullu just PSG-d esindanud Maxim Choupo-Moting Bayerni kaotusseisu minimaalseks ja 60. minutil seadis Thomas Müller viigiseisu jalule. Kaheksa minutit hiljem vastas aga taas Mbappe ning sellega olid ka väravad löödud. Bayern läheb kordusmängule seega teadmisega, et edasipääsuks tuleks võtta vähemalt kaheväravaline võit või võita minimaalselt ning lüüa Prantsusmaal üle kolme värava.

Torino Juventuse eelmises ringis konkurentsist välja lülitanud Porto oli ka Chelsea’ vastu igati mängus sees, ent väravat lüüa ei suudetud. Koroonaviirusega seoses toimus matš Sevillas ja ka kordusmäng leiab aset samas paigas. Selleks ajaks tuleb Chelsea juba selge favoriidina vastu, sest Portost saadi nüüd 2:0 jagu. 32. minutil leidis Jorginho sööduga üles Mason Mounti ning inglasest keskväljamees pani palli kindlalt võrku. 85. minutil vormistas Benjamin Chilwell lõppskoori.