Real nüpeldas veerandfinaalis Liverpooli, Dortmund tegi ootamatult hea esituse

Mohamed Salah. Foto: Zumapress.com

UEFA Meistrite liigas tehti teisipäeval algust veerandfinaalidega. Inglismaa valitsevat meistrit Liverpooli võõrustanud Madridi Real võttis veenva võidu. Manchester City kohtus samal ajal Dortmundi Borussiaga ning võit tuli väga raskelt.

Liverpool saabus mängule vägagi soliidse 3:0 võidu pealt Londoni Arsenali üle. Jürgen Kloppi hoolealused on sellel hooajal olnud siiski suurtes raskustes ja järjepanu ootamatuid kaotuseid saanud. Avapoolaeg ebaõnnestuski Madridis nüüd totaalselt. Toni Kroosi perfektne pikk pall jõudis 27. minutil Junior Viniciuseni ning brasiillane pani võrgu sahisema. 36. minutil puhastas Trent Alexander-Arnold palli õnnetult oma trahvikasti suunas, mille võttis vahelt Marco Asensio, kes mängis ka Liverpooli väravavahi Alisson Beckeri üle ning 2:0 oli tõsiasi.

Esimesel poolajal ei teinud Liverpool seejuures ühtegi pealelööki ja oli raske näha, kust võiks võimalused tekkida, aga 51. minutil jõudis karistusalas pall Mohamed Salah’ni ning kaotusseis oli minimaalne. 65. minutil skooris Reali poolelt taas Vinicius, mis jäi ka mängu viimaseks väravaks. Seega vajab Liverpool kordusmatšis kahte väravat, et siit paarist edasi minna, ent esitus Reali vastu sellist stsenaariumit eriti ei toeta.

Kindlalt Premier League’is esikohal paiknev City sai veerandfinaaliks eeldatavalt ühe kergematest vastastest Dortmundi näol, kes Bundesligas on vägagi keerulises seisus ja alles viiendat kohta hoidmas. Kuna neljandast kohast lahutab neid seal ka seitse punkti, siis ei saa sugugi välistada, et uuel hooajal meeskond Meistrite liiga jalgpalli ei mängigi, aga üks võimalus on võita käimasoleval hooajal see tiitel.

Võõrsil näis City vastu tulevat kindel kaotus, kui juba 19. minutil realiseeris Ryad Mahrezi söödu väravaks Kevin De Bruyne. Dortmundi kaitse pidas pikalt vastu ja vääriline tasu 84. minutil ka tuli, mil Erling Braut Haaland andis söödu ja Marco Reus viigistas seisu. Normaalaja viimasel minutil haaras City ikkagi uuesti ja otsustavalt eduseisu Phil Fodeni väravast. Nii on kordusmatšiks kerge favoriit City, kuid Dortmund vajab samas ühte väravat, et võõrsil löödud värava alusel minna siit paarist edasi ja vägevat hooaega tegev City panna taaskord trofeeta Meistrite liiga hooajaga silmitsi seisma.