fbpx
Close

Itaalia klubidega seostatud ja Hispaania välistanud Benitez: eelistan naasta Premier League’i

Avatar

Rafael Benitez. Foto: AP/Scanpix

Mitmeid Inglismaa kõrgliigaklubisid juhendanud, Itaalias Napoli ning Milano Interi eesotsas tegutsenud ja Hispaanias ka Madridi Reali peatreener olnud Rafael Benitez rääkis Marca’le antud intervjuus, et sooviks taas mõnda Premier League’i klubi juhendada, kuid oluline on ambitsioon.

60-aastane Benitez oli viimati 2019-2021 Hiina Superliigaklubi Dalian Professional F.C. meeskonna peatreener. Enne seda juhtis ta kolmel hooajal Newcastle Unitedi vägesid. Itaalias levivate kuulduste kohaselt ei plaani hetkel Serie A-s viiendal kohal asub Napoli pikendada Gennaro Gattusoga lepingut hoolimata lõppkohast. Benitezt nähakse nii itaallase asendajana, kusjuures Napolis oli ta ka perioodil 2013-2015.

“Olen juba viimase paari kuu jooksul saanud rohkem kui ühe pakkumise, aga tol hetkel polnud õige aeg ega pakutav projekt. Vajasin aega oma perega veeta. Tahan leida ambitsiooniga klubi – sellise, mis võitleb tiitlite nimel või millel on tõsine siht olemas, et selleks hiljem võimeline olla,” ütles Benitez.

“Ütlen alati, et edu võti on tasakaal – väljakul nii kaitse kui rünnaku vahel, aga samuti klubi juhtimise tasandil. Mu kogemused Liverpooli, Chelsea ja Newcastle Unitediga on kõik olnud väga nauditavad ja sellel põhjusel on mu eelistuseks Premier League. Mu perekond on Inglismaal ja tegemist on kõige terviklikuma liigaga, aga ma ei saa välistada sealt lahkumist. Nagu ütlesin, kui leidub selgelt sõnastatud projekt eesmärkidega.”

Äkki saab lähitulevikus Benitezt näha hoopis Hispaanias? “Kui lähituleviku all pidada silmas järgmist hooaega, siis arvan, et selle saab välistada. Peale seda ei või kunagi teada. Kõik sõltub projekti tõsidusest,” sõnas Benitez.

scroll to top