fbpx
Close

SUURE MÄNGU EELVAADE: Mourinho tegi ebakindlatest mängijatest võitjad

Avatar

Jose Mourinho. Foto: AFP/Scanpix

Manchester Unitedi peatreener Jose Mourinho on teadatuntud enda omapäraste mõttemängude, repliikide ja suhtumise poolest: on pallureid, kelle jaoks on tegemist egoistliku ignorandiga, ent leidub neid, kes on nõus tema nimel läbi ukse jooksma. Selle sajandi üks võimsamaid kaitsvaid poolikuid Claude Makelele kiitis Mourinhot, sest just tema meetodid tegid ebakindlatest mängijatest võitjad.

2003. aastal liitus Makelele Chelseaga ning hooaeg hiljem sai tema juhendajaks värske Meistrite liiga tšempion Mourinho. Tema käe all võideti kaks järjestikust Premier League’i tiitlit. “Chelseasse saabudes olin šokeeritud, sest alati räägiti enne Arsenaliga või Manchester Unitediga mängimist, et ees ootab nii raske kohtumine. Mina ei mõistnud, et miks niimoodi üldse räägitakse – mismõttes me ei suuda alistada Arsenali? Mu tiimikaaslased olid ebakindlad ja see häiris mind, ma tahtsin neid muuta,” heitis prantslane pilgu tagasi 15 aasta tagusesse aega.

“Me muutsime mõttemalli ning alistasime mõlemad. Õppisin Mourinholt võitlusvalmidust, keskendumisvõimet ja arusaama jalgpallist. Jalgpall pole ainult see, mis toimub väljakul, vaid ka fännid, meedia, ühiskond ja koostööpartnerid. Neid tuleb alati kontrollida ja see on vutis kõige tähtsam.”

Laupäeva lõunal kell 14.30 pannakse pall Stamford Bridge’il mängu ning Mourinho on samuti aktsioonis, ent mitte kodutiimi juhendajana. Tema meeskond Manchester United on keerulises seisus ning mitmed intriigid ja probleemid on tiimi räsinud. Maurizio Sarri käe all on aga Chelsea pärast kaheksat mänguvooru kaotuseta ja mängijad lõbutsevad palliplatsil, näidates ilusat, ründavat jalgpalli.

Viimased kuus mängu pole viiki lepitud ning reegliks on, et kodutiim võidab. Optibet näeb Chelseat selge favoriidina ja nende võidu korral saab raha 1,71-kordselt tagasi.

Koondisepausil Eden Hazardi murelikuks teinud ja kaks väravat kõmmutanud Romelu Lukaku võib eksklubi vastu skoorida, ent tema ajalugu räägib pigem vastupidist – nimelt pole suur belglane Suure Kuue vastu suutnud püssi paukuma saada.

Pigem skoorib Hazard kui Lukaku ja Chelsea talismani värava korral raha 2,21-kordselt Optibeti kontole.

scroll to top