fbpx
Close

Üks hoop teise järel: Londoni Chelsea suursponsorid näitavad “ajutiselt” selgroogu ja seovad end klubist lahti

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Venemaa Föderatsiooni sõjategevus Ukrainas on kestnud nüüdseks juba 18 päeva. Selle asemel, et sõlmida relvarahu, lubada kriitilistesse piirkondadesse humanitaarabi ja üldse lõpetada igasugune terror, õigustab Vene pool sissetungi, mille seas ka absurdne tsitaat: “Venemaa ei rünnanud Ukrainat”. Päev-päevalt kehtestatakse uusi sanktsiooni ning paljude seas on sihikule võetud Londoni Chelsea omanik Roman Abramovitš.

Ühendkuningriigi sanktsioonide põhjal ei tohi Chelsea müüa oma mängudele pileteid, fännipood peab olema suletud ja ühtlasi on kõik mängijate üleminekutega seonduv peatatud. Abramovitš on paaniliselt otsimas kedagi, kes klubi suudaks ära osta ja viimaste kuulduste põhjal võib selleks näiteks olla 2010. aastal Liverpooli klubi juhatusse kuulunud Sir Martin Broughton. Laupäeval teatas Premier League, et Abramovitš ei saa tegutseda enam klubi juhina, mis lühidalt öeldes tähendab, et mees pole Inglise jalgpallis teretulnud. Klubi saab erilitsentsi alusel kuni 31. maini siiski mängudes osaleda.

Senine märkimisväärseim sponsor, mis lakkas Chelseat toetamast on Ühendkuningriigi telekommunikatsioonifirma ja internetiteenuse pakkuja Three, kes ütles ajutiselt üles oma 40 miljoni naela suuruse sponsorlepingu ja mängusärkidelt eemaldati ka vastav logo. Nüüd selgus, et samasuguse sammu astus ka Lõuna-Korea suurfirma Hyundai.

“Hyundaist on saanud aastate jooksul üks tugevamaid partnereid jalgpallile ja firma toetab sporti kui headuse jõudu. Oma partnerluses Chelseaga oleme uhked toetajad mängijatele, fännidele ja üldse kogu rohujuure tasandilt alates. Praeguses olukorras oleme aga võtnud vastu otsuse peatada klubiga oma turundus ja kommunikatsioon,” seisis Hyundai teadaandes.

“Oleme öelnud Chelsea jalgpalliklubile, et ajutiselt peatada meie sponsorlussidemed klubiga, mille seas meie logo eemaldamine mängusärkidelt ja staadioni ümbert kuni järgmise teadaandeni. Oleme teadlikud, et see otsus mõjutab paljusid Chelsea fänne, kes oma meeskonnale kirglikult kaasa elavad. Sellest hoolimata, praegust ja valitsuse olukorda sanktsioonide näol arvestades, on see otsus ainuõige.”

scroll to top