fbpx
Close

Mis juhtus Artetaga? Arsenal on PSG-st vallandatud Emeryga lepingut sõlmimas

Avatar

Unai Emery. Foto: AFP/Scanpix

Kui läinud nädalal oli Arsenal kaalumas Mikel Arteta palkamist klubi peatreeneriks, siis pärast juhtkonnas toimunud hääletust suunduti PSG-st vallandatud Unai Emeryga läbirääkimisi pidama. Sevillaga kolmel järjestikusel korral Euroopa liiga võitnud hispaanlane on teenimas Londoni klubilt kaheaastast lepingut.

36-aastane Arteta, kes oli oma mängijakarjääril ka Arsenali kapten, on praegu Manchester City peatreeneri Pep Guardiola abiline. Arteta on näidanud mängijana häid juhtimisoskusi ja liidrivõimeid, mistõttu kaalus klubi tegevjuht Ivan Gazidis just ekspalluri palkamist. Gazidis leidis, et noorem treener sobiks paremini moodsasse Euroopa jalgpalli.

Temast kümme aastat vanem Emery, kes tuli äsja PSG-ga ka liigavõitjaks ja karikavõitjaks, muutus favoriidiks pärast Arteta mittesoosimist juhtkonna poolt, kes tundsid, et ta on liiga kogenematu. Endine Sevilla peatreneer saabus Londonisse eile, et lepingu osas alustada läbirääkimisi. Leping on Goali andmetel kaheaastane, mida võidakse aasta võrra pikendada.

Kui Emery osutub valituks, siis saab Arsenal endale ka uue personali – hispaanlane võtab endaga kaasa abitreenerid, füsioterapeudi ja videoanalüütiku.

scroll to top