Milan ja Celtic said ootamatu sauna, enamik tippliigade võistkondi teenisid suuri võite

Lucas Moura pärast kübaratrikki. Foto: AP/Scanpix

Euroopa liigas peeti neljapäeval ära alagrupiturniiri kolmas mänguvoor. Inglismaa, Saksamaa, Hispaania ja Itaalia klubid olid kõik võidukad, välja arvatud AC Milan ja Nice. Šotimaa kaks giganti Glasgow’ Celtic ja Rangers ei saanud samuti võitu.

AC Milan võõrustas prantslaste Lille’i ning Yusuf Yazici avapoolajal realiseeritud penaltist asusid külalised juhtima. Türklasest poolkaitsja oli täpne ka 55. ja 58. minutil ning Milan ei suutnudki millegagi enam vastata.

Lille’i liigarivaalil Nice’il oli aga keerulisem mängupäev võõrsil Praha Slavia vastu. Jan Kuchta viis Tšehhi klubi 16. minutil ette, aga Amine Gouiri viigistas. 19-aastane Senegali ründetalent Abdallah Sima aitas Slavia poolajaks juhtima ja 71. minutil suurendas Kuchta eduseisu. Dan Ndoye lõi üleajal Nice’i poolelt veel ühe värava tagasi, aga kokkuvõttes tuli napp kaotus ikkagi vastu võtta.

Eelmises voorus Antwerpenilt ootamatu 0:1 kaotuse saanud Tottenham Hotspur läks nüüd 13. minutil võõral väljakul Bulgaaria tippklubi Ludogoretsi vastu juhtima Harry Kane’i väravast, kellele andis söödu Lucas Moura. 33. minutil töötas see duo vastupidiselt ning nii oli Tottenham poolajaks 2:0 ees. 50. minutil õnnestus kodumeeskonnal kaotusseisu Claudiu Keseru tabamusest vähendada, aga Giovani Lo Celso 62. minuti värava toel sai Tottenham 3:1 võidu.

Napoli jäi Horvaatias sealse Rijeka vastu Robert Murici väravast 13. minutil kaotusseisu, aga esimese poolaja lõpus andis Dries Mertens söödu Diego Demme’le ja võrk sahises. Kohtumise saatus otsustati 62. minutil, mil 18-aastane Filip Braut sai hakkama omaväravaga ning minimaalset edumaad suutis Napoli lõpuvileni hoida.

AS Roma – Cluj 5:0

Lissaboni Benfica – Glasgow’ Rangers 3:3

Be’er Sheva Hapoel – Leverkuseni Bayer 2:4

Poznani Lech – Liege’i Standard 3:1

Razgradi Ludogorets – Tottenham Hotspur 1:3

Nikosia Omonia – Granada 0:2

Thessaloniki PAOK – Eindhoveni PSV 4:1

Viini Rapid – Dundalk 4:3