fbpx
Close

Meistrite liigas tehti juba esimeses voorus ajalugu ja jõuti vägeva saavutuseni

Avatar

Jesse Marsch. Foto: Eibner Europa/Scanpix

Meistrite liiga 2019/2020 hooaja avavooru teisipäevaste mängude üheks resultatiivseimaks kohtumiseks oli Salzburgi Red Bulli ning Genki vaheline matš, mille lõppskoor jäi 6:2. Lisaks kaheksale väravale aitas Austria tippklubi Salzburg kaasa ka Euroopa tugevaimal klubisarjal mitme uue tähiseni jõuda.

Nimelt on Salzburgi peatreeneriks 45-aastane Ameerika Ühendriikide mees Jesse Marsch ja kunagi varem pole Meistrite liigas mõnda klubi juhendanud USA-st pärit treener. 2015. aastal tüüris Marsch MLS-i klubi New York Red Bullsi ning ta nimetati aasta peatreeneriks. Mullu tegutses ta Saksamaa tippklubi RB Leipzigi abitreenerina.

Austria kõrgliigas on Marsch suutnud Salzburgiga teha kõigest seitsme mänguga juba märkimisväärset tööd. Vastastele on löödud kokku 34 väravat ja endale on lubatud vaid kuus tükki. Norra koondise ründaja Erling Braut Halandi kübaratriki toel suudeti viimati Genkile kuus väravat lüüa ning võimas hoog sellega jätkus. Muuseas polnud 2004. aastast ükski teine teismeeas mängija peale Wayne Rooney löönud Meistrite liiga debüütmängus kolme väravat, kuid 19-aastane Haland sai sellega nüüd hakkama.

Mõistagi on Salzburgil pikk tee minna Meistrite liigas 16 parima hulka pääsemiseks, sest alagruppi kuuluvad veel Liverpool ja Napoli. Austria liigas näitas aga klubi juba mullu oma võimekust, kui terve hooaja peale kaotati vaid kaks mängu.

scroll to top