fbpx
Close

Varakult karjääri lõpetanud endine Manchester City mees: annaksin ka oma teise põlve, et Guardiola käe all mängida

Avatar

Micah Richards. Foto: REUTERS/Scanpix

31-aastaselt oma karjäärile joone alla tõmmanud endine Inglismaa koondislane ja Manchester City mängumees Micah Richards ütles The Athletic’ule antud intervjuus, et ihkaks üle kõige oma endises koduklubis Pep Guardiolaga koos töötamist.

Richards liitus City noortemeeskonnaga juba 13-aastaselt ning 2005-2015 kuulus ta põhitiimi hingekirja. 2014/15 hooajal käis ta laenul Fiorentinas ja oma karjääri viimased neli hooaega pallis ta Aston Villa ridades. Tippjalgpallist loobumise põhjus peitub Rihcardsi puhul põlveprobleemides, mistõttu kogunes viimase kolme hooaja kohta tema nimele vaid 26 liigamängu. Ebaõnnestunuks ei saa paremkaitsja positsioonil tegutsenud inglane siiski oma karjääri lugeda, sest City endise peatreeneri Roberto Mancini juhendamisel tuli ta Inglismaa meistriks ja võitis ka Inglismaa karika

“Annaksin ka oma teise põlve, et Pepi City eest mängida. Terve Micah Richards oleks seal, kuid ma pole kibestunud nende kuttide suhtes raha ja edukuse pärast. Mitmed vanemad tegijaid, kelle nimesid ma ei hakka ütlema, vajavad raha ja ongi kibestunud modernse jalgpallimaailma palkade suhtes. Minu positsioonist rääkides on näiteks Trent Alexander-Arnold 100 miljoni mees. Olen Kyle Walkeri üle õnnelik, kes on maailma parima peatreeneri käe all hästi hakkama saanud,” rääkis Richards.

“Mancini oli uskumatu. Ta tahtis parimat. Mõned mängijad on tundlikumad, aga tema sellistest asjadest välja ei teinud. Teda huvitasid tulemused ja ta tõukas inimesi tagant. Mõned ei teadnud, kuidas sellega toime tulla. Mulle tõesti meeldis, kui keegi ütles, et sa oled head, aga teeme sind veel paremaks. Paljud arvasid, et nad juba on sündinud staarid ja on oma tipptasemel. Iga mängija saab parem olla! Peatreeneri ja mängijate vahel muutus õhkkond keeruliseks, kuid ta võitis Cityga Premier League’i ja Inglismaa karika ning ta jääb alati klubi peatreeneriks, kes kaane pealt maha sai ja soovitud tiitli aitas võita.”

scroll to top