Meeletus hoos Liverpool läks 5:0 juhtima, ent lõpufaasis tuli AS Roma lootusetust seisust välja

Roberto Firmino tähistamas. Foto: Imago/Sportimage/Scanpix

Meistrite liiga poolfinaal pakkus seitset väravat ning Liverpool lustis AS Roma vastu, minnes 5:0 juhtima, kuid lõpus tuli Roma mängu tagasi ja sai kirja kaks tabamust, jättes veel üliväiksed šansid edasipääsuks.

Roma alustas Anfieldil veenvalt ning Aleksandar Kolarovi pealelöök lendas Loris Kariuse ebaõnnestunud tõrjest latti, kuid siis sai Liverpool hoo sisse ning Mohamed Salahi oivaline sooritus maandus Alisson Beckeri seljataga. Veidi hiljem ja väärt läbisööt Salahile viis ta Alissoniga silmitsi – egiptlane hoidis külma pead ja tõstis palli brasiillasest mööda, tehes seisuks 2:0.

Teisel poolajal ei võtnud Liverpool jalga gaasipedaalilt ning Salahi kaks väravasöötu, Roberto Firmino kaks tabamust ja Sadio Mane värav panid Anfieldi tundma kui osalisi muinasjutus – 5:0 seis tähendanuks surmkindlat finaalipääsu. Aga Roma toibus edukate vahetustega ning Edin Džeko värav ja Diego Perotti täpne penalti jätsid itaallaste seisu pea identseks, mis veerandfinaalis Barcelonaga: ka seal jäädi avakohtumises kolmeväravalisse kaotusseisu ning kodus tehti imet, lüües kolm vastuseta väravat.

Eestlaste jaoks oli tegemist ajaloolise õhtuga, sest Ragnar Klavan sai lisaajal sekkuda vahetusest mängu, saades esimeseks eestlaseks, kes Meistrite liiga poolfinaalis väljakule saanud.