fbpx
Close

AS Roma fänn kibedast kaotusest: treener lõikas taktikaga näppu

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Meistrite liiga poolfinaali avakohtumises 2:5 kaotuse saanud AS Roma fänn andis Jalgpall24-le mõista, mis läks mängus valesti ning kuidas saab Roomas mängu enda kasuks pöörata.

Juba 20 aastat AS Romat fännanud kolmekümnendate alguses olev poolehoidja oli ilmselgelt pärast kaotust oma tiimis sügavalt pettunud, kuid tunnustab väga võimsa mängu eest Liverpooli. “Meeletu austus Jürgen Kloppile ja Liverpooli rünnakule – meeletult dünaamiline mängujoonis võimaldas neil välkkiirelt kaitsest rünnakule minna ning Romale sellega paksu pahandust tekitada. Taktikaliselt oldi Eusebio di Francescost üle ja märgatavalt,” sõnas fänn.

Aga mis läks valesti? Miks Roma jäi lausa 0:5 kaotusseisu? “Pärast kaotusseisu jäämist ei tehtud taktikalisi muudatusi, näiteks neljase kaitseliini peale ümberlülitamine (mängiti kolmese kaitseliiniga) ja hoiti kaitseliini liiga kõrgel, mis sai ka saatuslikuks. Veidi hämmastav oli Roma peapallimeistri Federico Fazio nõrk esitus teisel korrusel ehk ta ei suutnud end Liverpooli selgelt lühema ründeliini suhtes end kehtestada. Näiteks Barcelona vastu tegi ta seda oivaliselt ja tulemust me ju teame,” täpsustas poolehoidja.

“Füüsises jäeti Liverpooli keskväljale alla – näiteks tugev Radja Nainggolan võitis liiga vähe kahevõitlusi ning poolkaitse oli üldse kuidagi pehme. Oli näha, et algkoosseisu alustanud Cengiz Ünder jäi füüsiliselt nõrgaks Liverpooli vastu ja oli üpris nähtamatu.

Roma ründemängule aitas meeletult kaasa ääreründaja Diego Perotti platsile tulek, sest ta suutis palli ründetsoonis edukalt hoida ja seeläbi ka võimalusi tekitada. Poolajal sisse vahetatud ründaja Patrick Schick oli füüsiliselt tugevam kui Ünder ning oli selgelt näha, et tšehh sai Liverpooli kaitsjatega paremini hakkama, suutes palli ründeliinis hoida ja seeläbi, nagu Perottigi, rohkem võimalusi luua,” lisas ta.

Kuidas võiks Roma korduskohtumises Liverpooli vastu minna? Kas Barcelona vol 2 on õhus? “Stadio Olimpicol tuleb Liverpooli vastu minna väga agressiivselt ja neilt mänguisu ning enesekindlus ära võtta. Poolkaitsesse tuleks üks loovam mängija sisse tuua, näiteks Kevin Strootmani asemel. Ünderi asemel võiks algkoosseisus olla Schick, kes toetaks oma kohalolekuga ka Edin Džekot,” jääb fänn korduskohtumist ootama.

scroll to top