fbpx
Close

Klopp süüdistas kohtunikku AS Romale penalti kinkimises

Avatar

Klopp Ragnar Klavanit tänamas. Foto: AFP/Scanpix

Väärika 5:2 võidu teeninud Liverpooli peatreener Jürgen Klopp jäi tulemusega ilmselgelt rahule, ent on teadlik, et kolmeväravaline eduseis pole finaalipääsu veel kindlustanud ehk korduskohtumises tuleb kõvasti pingutada.

Kui ründeliin oli oivaline ning Mohamed Salahi kaks tabamust ja kaks väravasöötu, Roberto Firmino kaks ja Sadio Mane üks värav näitasid ründejõudu ning tegid Kloppi meele rõõmsaks, siis Alex Oxlade-Chamberlaini avapoolajal saadud vigastus jätab inglase suure tõenäosusega palliplatsilt kõrvale. Vigastuse tõsidus selgub lähiajal, kui poolkaitsja läheb uuringutele.

Tempokas ja halastamatu taktika ei andnud Romale hingamisruumi ja peatreener jäi tiimiga väga rahule. “Poisid mängisid briljantse mängu üle pika aja. Isegi viimastel minutitel, kui lasime endale värava lüüa, oli Dejan Lovren siiski suurepärane. Tegime ühe apsaka ja kohtunik tegi ka ühe eksimuse (James Milneri käepuude karistusalas, millest anti Romale penalti) ja nii need kaks väravat tulidki,” ütles Klopp.

“Peame Roomas tööd rügama, aga see pole mingi probleem. Isegi 5:0 eduseisus pidanuks vaeva nägema, sest AS Roma annab endast kõik, et tagasi tulla. Täna mõistsin, et suudame ka korduskohtumise võita. Roma peab meie vastu skoorima ja me pole Barcelona – nemad on maailma üks parimaid tiime,” ei tunne sakslane end finaalis olevat.

Ründeliini tegutsemine oli eile muljetavaldav. “Mohamed Salah oli pidurdamatu ning üldiselt oli teda võimatu ohjeldada. Esimesed viisteist minutit pidime nende taktikaga kohanema ja seejärel mängisime nii, nagu me mängime. Avavärav oli geniaalne sooritus, teine oli Firmino hea sööt ja Salahi kindel sooritus.

Kui keegi tahab öelda, et kaks sisselastud väravat jääb minu südametunnistusele, sest vahetasin Salahi välja, siis mul pole selle väite osas mingit probleemi. Salah jooksis pidevalt ning see poleks meid aidanud, kui ta oleks saanud vigastada. Ta on uskumatu. Ta on maailmaklassilises vormis, kuid mitte maailma üks tippmängijatest, sest et sinna küündimiseks peaks olema sääraselt hea mitu hooaega järjest, ma arvan,” sõnas peatreener pärast mängu.

scroll to top