Manchester City meeletu hoog jätkus ka Meistrite liigas, Madridi Real võttis enamuses olles keerulise võidu

UEFA Meistrite liiga kolmapäeval toimunud kaheksandikfinaalmängudes võttis Manchester City oodatult võidu Mönchengladbachi Borussia üle. Madridi Real suutis Atalanta vastu sama teha, kuigi enamik mänguajast ühe mehega enamuses olles löödi värav alles loetud minutid enne lõpuvilet.

Premier League’is viimati eelmise aasta 15. detsembril võiduta jäänud (1:1 viik West Bromwich Albioniga) ja 21. novembril viimati kaotusega leppinud (0:2 allajäämine Tottenham Hotspurile Premier League’is) Manchester City on tänavuse hooaja Meistrite liiga üks suurfavoriite. Kaheksandikfinaalis loositi vastaseks sakslaste Mönchengladbachi Borussia, kes küll seoses koroonaviirusest tingitud reisipiirangute tõttu ei saanud City’t koduplatsil võõrustada, vaid tehti seda Ungari pealinnas Budapestis.

Portugallaste Joao Cancelo ja Bernardo Silva koostöö tulemusena pani viimane 29. minutil City eest palli võrku ning 65. minutil oli Silva omakorda söödu andjaks, kui värava sai kirja Gabriel Jesus. Kordusmänguks on Mönchengladbachil seega veel võimalused olemas, aga City hetkevormi arvestades on tõenäosus sellest seisust välja tulla pigem väike.

Madridi Realil tuli Itaaliasse reis ette võtta aga uskumatult suurte kadudega. Erinevate vigastustega jäid tuntumatest nimedest eemale Sergio Ramos, Karim Benzema, Daniel Carvajal, Marcelo, Eden Hazard ja lisaks neile veel neli põhikoosseisus figureerinud meest.

Veerandtunni möödudes oli Realil hea võimalus juhtima pääseda, kui Junior Vinicius pääses vastase värava suunas jooksma ning oli peagi ohtliku olukorra loomas. Atalanta poolkaitsja Remo Freuler kukutas brasiillase väljaspool trahvikasti aga murule, mida kohtunik tõlgendas viimase mehena tehtud veana ning punane kaart välkus. Karistuslöögist Real eduseisu ei haaranud ega teinud seda veel tükk aega, kuid kodumeeskonna kaitse muukis 86. minutil siiski lahti vasakkaitsja Ferland Mendy, kelle kauglöök oli täpne. Atalanta vajab kordusmängus võõrsil nii ühte väravat, et mäng esmalt lisaajale viia.

Mönchengladbachi Borussia – Manchester City 0:2

Atalanta – Madridi Real 0:1