Napoli ja Leicesteri eurohooaeg sai ootamatu lõpu, Aubameyang päästis hilise väravaga Arsenali

Pierre-Emerick Aubameyang. Foto: EPA/Scanpix

UEFA Euroopa liigas toimusid neljapäeval ära 1/16 play-off mängude kordusmatšid, milles selgusid järgmisesse ringi edasipääsejad. Üllatuslikult polnud sinna asja Itaalia nimekal klubil Napolil, Inglismaal kõrget kohta hoidval Leicester City’l ning ka Saksamaa kõrgliigaklubidel Hoffenheimil ja Leverkuseni Bayeril. Teistest Inglismaa klubidest sammusid edasi Manchester United, Tottenham Hotspur ja Londoni Arsenal, kuigi viimasel oli Lissaboni Benficaga omajagu tegu.

Arsenal oli avamängus Portugali gigandi Benfica vastu teinud igati soodsa 1:1 viigi ning võõrsil löödud väravate reegli põhjal oleks kordusmängu 0:0 tulemus ka järgmisesse ringi edasipääsu taganud. Pierre-Emerick Aubameyang lõi Arsenali poolelt nüüd 21. minutil kohtumise avavärava, kuid poolaja lõpus viigistas seisu Diogo Goncalves. Aubameyang oli 50. minutil taas palli võrku saatnud, aga tabamus jäi suluseisu tõttu lugemata. 61. minutil pani Benfica kodumeeskonna väga raskesse seisu, kui Rafa Silva viis Benfica ette, mis tähendas, et Arsenal vajab edasipääsuks kahte väravat. Läbi raskuste sellega siiski hakkama saadi, kui esmalt oli 67. minutil täpne Kieran Tierney ja kolm minutit enne normaalaja lõppu otsustas Aubameyang nii mängu lõppskoori kui ka järgmisesse ringi pääseja ära.

Leicester City tegi avamängus väravateta viigi tšehhide Praha Slaviaga. Koduväljakul ei suudetud taas palli võrku saata, kuid külalised tegid seda kahel korral: 49. minutil skooris Lukas Provod ning 79. minutil Abdallah Sima. Nii vajanuks Leicester koguni kolme väravat, kuid ei tulnud ülejäänud ajaga ainsatki ning Euroopa liiga hooaeg on nende jaoks läbi. Tasub mainida, et alles 2016. aastal oli Praha Slavia Euroopa liiga eelringis vastamisi Tallinna Levadiaga ning kahe mängu kokkuvõttes jäi seis 3:3, ent Levadia kaotas võõrsil 0:2 ja määravaks sai vastaste ainus võõrsil löödud värav.

Tulemused (kursiivis edasipääseja):

Amsterdami Ajax – Lille 2:1 (avamängu tulemus 2:1)

Arsenal – Lissaboni Benfica 3:2 (1:1)

Hoffenheim – Molde 0:2 (3:3)

Glasgow’ Rangers – Antwerpeni Royal 5:2 (4:3)

Donetski Šahtar – Tel Avivi Maccabi 1:0 (2:0)

Villarreal – Salzburgi Red Bull 2:1 (2:0)

AC Milan – Belgradi Crvena Zvezda 1:1 (2:2)

AS Roma – Braga 3:1 (2:0)

Leverkuseni Bayer – Berni Young Boys 0:2 (3:4)

Club Brugge – Kiievi Dünamo 0:1 (1:1)

Zagrebi Dinamo – FK Krasnodar 1:0 (3:2)

Leicester City – Praha Slavia 0:2 (0:0)

Manchester United – Real Sociedad 0:0 (4:0)

Eindhoveni PSV – Piraeuse Olympiakos 2:1 (2:4)

Tottenham Hotspur – Wolfsberger 4:0 (4:1) *mäng toimus kolmapäeval, 24. veebruaril