Bayern tegi võimsa esituse ja võib juba veerandfinaalile mõelda, Giroud’ käärlöök kukutas Atletico

Robert Lewandowski. Foto: SIPA/Scanpix

UEFA Meistrite liigas peeti teisipäeval ära järjekordsed kaks kaheksandikfinaalmängu. Müncheni Bayern ei jätnud võõrsil Rooma Laziole mingit varianti, Londoni Chelsea sai napilt jagu Madridi Atleticost.

Bayern on viimasel ajal koduses liigas raskustes olnud, kui Arminia Bielefeldi vastu suudeti läbi raskuste 3:3 viik välja võidelda ja viimati kaotati Frankfurdi Eintrachtile 1:2. Hoolimata sellest, et vastaseks oli nüüd Itaalias suurepärases hoos olev ja viimasest kaheksast Serie A mängust koguni seitse võitnud Lazio, näidati ikkagi, miks ollakse Meistrite liigas tiitlikaitsjad. Robert Lewandowski pani üheksandal minutil võrgu sahisema ning veerandtunni möödudes suurendas eduseisu 17-aastane Jamal Musiala. Leroy Sane viis poolajaks omad 3:0 ette ja Francesco Acerbi omaväravast oli teise poolaja alguseks skooriks juba 4:0. Joaquin Correa hoolitses 49. minutil küll Lazio auvärava eest, aga kordusmängus vajab meeskond igal juhul nelja väravat, mis omakorda tähendab, et Bayern on sisuliselt järgmisesse ringi pääsenud.

Seoses koroonaviirusest tingitud reisipiirangutega polnud Madridi Atleticol võimalik Chelsea’t koduväljakul võõrustada ja nii viidi mäng Rumeenia pealinna Bukaresti. Avapoolaeg väravaid ei pakkunud, kuid 71. minutil pääses trahvikastis löögile Chelsea’ ründaja Oliver Giroud, kes käärlöögiga palli võrku pani. Kohtunikul läks seejuures mitmeid minuteid aega videokorduse abiga otsustamiseks, kas tabamus jääb jõusse ning mõistagi olid nii Atletico mehed pahased, kui võimaliku suluseisu tõttu seda väravat ära ei võetud. Minimaalse kaotuse sai Atletico kokkuvõttes kirja, aga edasipääseja pole kaugeltki veel otsustatud.

Rooma Lazio – Müncheni Bayer 1:4

Madridi Atletico – Chelsea 0:1