Tabeli esikolmik jätkas võidukalt, Tottenhamile järjekordne libastumine

-Bruno Fernandes | Foto: AP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga pühapäevastes mängudes said võidu kirja mõlemad Manchesteri klubid ja Leicester City. Kolme punkti võtmist eeldati ka Tottenham Hotspurilt, kuid West Ham Unitedist neil jõud üle ei käinud.

West Ham läks kohtumist viiendal minutil Michail Antonio väravast juhtima ning Manchester Unitedist laenul viibiv Jesse Lingard suurendas 47. minutil eduseisu kahele. Lucas Moura abiga sai Tottenham ühe värava küll tagasi löödud, kuid rohkemaks võimelised ei oldud. Liigatabelis on Tottenham koguni üheksandale kohale langenud. Suurepärast hooaega tegev West Ham paikneb aga neljandal tabelireal, olles Londoni Chelsea’st kaks punkti enam teeninud.

Arsenali ja tabeliliidri Manchester City vaheline eeldatav põnevusmatš pakkus vaid ühe värava. Selle eest kandis juba teisel minutil hoolt City mängumees Raheem Sterling, kes Ryad Mahrezilt sai hea palli pea kohale ning suunas mänguvahendi edukalt võrku.

Leicester City kindlustas tabelis kolmandat kohta, kui võõrsil mängiti 2:1 üle Aston Villa. James Maddison ja Harvey Barnes olid täpsed vastavalt 19. ja 23. minutil ning kuigi Bertrand Traore vähendas teise poolaja alguses Aston Villa kaotusseisu minimaalseks, suutis Leicester lõpuvileni kaitset hoida.

Manchester United teenis sarnaselt linnarivaalile City’le samuti võidu ja hoiab Leicesteri ees teist positsiooni. Marcus Rashford viis Unitedi 30. minutil Newcastle Unitedi vastu ette, kuid Allan Saint-Maximinil oli kuus minutit hiljem vastus olemas. 57. minutil sahistas Unitedi poolelt võrku Daniel James ja 75. minutil otsustas Bruno Fernandes penaltist mängu ära.

West Ham United – Tottenham Hotspur 2:1

Aston Villa – Leicester City 1:2

Arsenal – Manchester City 0:1

Manchester United – Newcastle United 3:1