fbpx
Close

Maailmameistrid, välkkiire väravamasin ning 96 aastat ootamist ehk 8 huvitavat fakti West Hami kohta, mis sind kindlasti üllatavad

Avatar

Marko Arnautovic. Foto: Reuters/Scanpix

West Ham United on tiim, mis viimastel aastatel on vutisõpradele pakkunud ühe suurepärase prantslase tähelennu vutimaailma tippu, kui Dimitri Payet tõusis Slaven Bilici käe all üheks Premier League’i parimaks ääreründajaks. Ja hiljem muutudes klubi fännide poolt üheks vihatuimaks palluriks, kui prantslane enda klubi kritiseeris ning sootuks Prantsusmaale naasis.

Aga West Ham on legendaarne klubi. Seal on juhtunud asju, mis jäävad igaveseks ajalooraamatutesse. Toome välja 8 fakti, mis seda tugevalt tõestavad.

  1. Kolm West Hami pallurit kuulusid 1966. aasta maailmameistrite koondisesse – Martin Peters, kapten Bobby Moore ja siiani ainsa mängijana MM-finaalis kübaratriki löönud Geoff Hurst.
  2. 2013. aasta märtsikuus sõlmiti Olümpiastaadioniga 99-aastane kasutusleping ehk klubi võib endale uut areeni hakata 2112. aastal.
  3. Klubi osales ajaloo esimeses FA karikafinaalis, mis mängiti kuulsal Wembleyl. Seda siiski ei võidetud, kui alistuti 0:2 Boltonile.
  4. 2. maailmasõja ajal toimus FA karika asemel Jalgpalliliiga Sõjakarikas ning just nemad krooniti esimesteks võitjateks, kui alistati Blackburn. Koos sõja lõpuga lõppes ka Sõjakarika lühike ajalugu.
  5. Brian Dear lõi 20 minutiga viis väravat 1965. aastal West Bromi vastu – nii kiirelt pole Inglismaal suutnud viit tabamust kirja saada.
  6. 1975. aastal võideti FA karikafinaalis Fulhami 2:0. See oli viimane kord, kui eelmainitud karika võitis tiim, kus olid kõik inglased.
  7. 1895. aastal loodud klubi kandis algselt nime Thames Ironworks, kuid 1900. aastal kadus ettevõte ning seejärel taasloodi klubi, aga siis West Ham Unitedi nime all. Viis aastat 19. sajandi lõpust andiski klubile hüüdnime “Hammers”, mis on kasutusel tänini.
  8. 1965. aastal valiti tiim BBC spordiauhinnagaalal aasta tiimiks. 1964/65 aastal tuli West Ham Euroopa karikavõitjate karika võitjaks.
scroll to top