fbpx
Close

Lingard: Inglismaa koondise peatreener Southgate soovitas mul Manchester Unitedist lahkuda

Avatar

Soccer Football - Premier League - Manchester United v Cardiff City - Old Trafford, Manchester, Britain - May 12, 2019 Manchester United's Marcus Rashford speaks with Jesse Lingard after the match REUTERS/Andrew Yates EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Jaanuaris Manchester Unitedist liigarivaali West Ham Unitedisse laenule siirdunud ründav poolkaitsja Jesse Lingard ütles, et sellise otsuse võttis ta suuresti vastu Inglismaa koondise peatreener Gareth Southgate’i soovitusel.

Unitedi kasvandikust 28-aastane Lingard alustas 2020/21 hooaeg ka tänavu oma pikaaegses koduklubis, kuid hooaja esimeses pooles ei andnud Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer talle ühtegi mänguminutit. Talvise üleminekuakna sees liitus ta West Ham Unitediga, kus on vägagi heasse hoogu sattunud, olles esimese seitsme mänguga viis väravat löönud ja kaks väravasöötu andnud. Klubi vahetada oli Lingardil igal juhul plaanis, kuid otsus just Inglismaal jätkata sõltus Southgate’i arvamusest.

“Ta on mind kõvasti toetanud ja minusse uskunud. Tema käe all sain Inglismaa koondises debüteerida, mille üle olen uhke. Jäin temaga endiselt ühendusse, olgugi et ma ei mänginud. Lihtsalt seepärast, mida peaksin tegema. Küsimus oli lihtsalt õiges otsuses: kas lähen mujale Euroopasse mängima või jään Premier League’i. Ta ütles: “Kui oleksin sina, siis jääksin Premier League’i.” Peale seda oli mul vaja lihtsalt leida meeskond Premier League’ist ja West Ham United sobis ideaalselt,” rääkis Lingard talkSPORT-i vahendusel.

2016. aastal oma esimese mängus Inglismaa koondises pidanud Lingardi nimel on nüüdseks seal 24 kohtumist. Ees seisab kolm MM-valikmängu San Marino, Albaania ning Poolaga ja mõistagi on ka tal võimalik platsile pääseda. Viimati kuulus ta Southgate’i valikusse 2019. aastal, nüüd taas naastes sõnas ta: “Olen pidanud kõvasti töötama ning usun endasse endiselt, et kõrgeimal tasemel mängida. Kui teed kõvasti tööd, siis lõpuks saad selle eest ka väärilise tasu.”

scroll to top