Lamela imeväravast eduseisu haaranud Tottenham jäi kümnekesi ja kaotas Arsenalile, United ja Leicester võidukad

Alexandre Lacazette. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga pühapäevastes mängudes oli enamik pilke suunatud Põhja-Londoni derbile, milles kohtusid Arsenal ja Tottenham Hotspur. Raske võidu said kätte Manchester United ja Brighton & Hove Albion, Leicester City näitas liigast väljakukkuvale Sheffield Unitedile konkreetselt koha kätte.

Kui Tottenhami peatreener Jose Mourinho võttis suure matši eel teravalt sõna Arsenali suunas “ma ei vaata tabelis allapoole” fraasiga, siis portugallane sai nüüd 33. minutil selle pealt ka kõvasti rõõmustada. Heung-Min Son oli vigastuse tõttu sunnitud 19. minutil platsilt lahkuma ning tema asemel koha sisse võtnud Erik Lamela maagilise rabona-värava tulemusel läks Tottenham kohtumist juhtima. Poolajaks oli seis siiski viigis, kui Arsenal leidis trahvikastis üles Martin Ödegaardi ning norralane oli täpne.

Tottenhami jaoks kiskus olukord teisel poolajaks kõvasti hullemaks. 64. minutil viis Alexandre Lacazette Arsenali penaltist juhtima ning lõpuks jäi Tottenham ka vähemusse, sest algselt kangelaseks tõusnud Lamela korjas seitsme minuti jooksul kaks kollast kaarti. Viiki külalised välja võidelda ei suutnudki ning liigatabelis jätkatakse seitsmendal kohal 45 punktiga. Arsenal on kümnes 41 punktiga.

Sheffieldi püüdlused uuel hooajal Premier League’is jätkata näivad üpris lootusetud välja. Hiljuti taandus osapoolte kokkuleppel peatreeneriametist Chris Wilder ja meeskond jäi võõrsil Leicester City vastu täiesti hambutuks. Kuigi Kelechi Iheanacho väravast juhtis Leicester poolajaks vaid 1:0, siis nigeerlasest ründemees lisas teisel kolmveerandtunnil veel kaks tabamust. Võrku sahistas ka Ayoze Perez ning Jamie Vardy eeltööst läks omavärav kirja Ethan Ampadule.

Manchester United suutis Craig Dawsoni 53. minuti omaväravast suurepärast hooaega tegeva West Ham Unitedi läbi raskuste koduplatsil alistada. Brighton & Hove Albion oli võõrsil Lewis Dunki ja Leandro Trossardi väravatest Southamptonist parem. Viimaste poolelt lõi ainsa värava Che Adams.

28. vooru viimase mängu peavad esmaspäeval ära Wolverhampton Wanderers ja Liverpool.

Southampton – Brighton & Hove Albion 1:2

Leicester City – Sheffield United 5:0

Arsenal – Tottenham Hotspur 2:1

Manchester United – West Ham United 1:0