fbpx
Close

Liverpooli kunagine ründetuus: esinelikusse jõudmine pole piisav, on aeg hakata tiitleid võitma

Avatar

Mohamed Salah (keskel). Foto: AP/Scanpix

Liverpool on suutnud aastatega kokku panna huvitavat jalgpalli mängiva tiimi, kus iga liin on tugev ning selget nõrka kohta enam näha ei olegi. Kõigest hoolimata pole Jürgen Klopp suutnud Liverpoolile võita ühtki tiitlit ning klubi kunagine ründetuus Robbie Fowler täheldas, et pääs esinelikusse ei ole enam piisav, vaid on aeg hakata tiitleid võitma.

Sel kalendriaastal rekordostud kaitseliini ja väravasse teinud ‘Pool peaks hakkama oma investeeringuid nüüd tagasi tootma. “Liigas peaks jõudma nii kõrgele kui võimalik, koht esinelikus pole enam piisav. Me räägime küll Liverpoolist kui tiimist, kes mängib väga ägedat ning meelelahutuslikku vutti, ent nüüd on kätte jõudnud aeg, kus peab võitma hakkama. Klopp on pannud küll kokku võimsa tiimi, ent probleemiks on Manchester City briljantsus,” rääkis Fowler Sky Sportsile.

Kui varasemalt sai öelda, et auklik kaitseliin ning ebakindel kiiper olid ebaedu põhjuseks, siis nüüd on vabandused otsas. “Minu jaoks pole koht esinelikus ja null tiitlit enam piisav, et hooaega õnnestunuks lugeda. Kui sellist tulemust tähistada, siis tähistad keskpärasust. Samas see võib olla pelgalt minu enda arusaam asjadest – ma pole olnud see, kes tahtnuks jääda meelde kui mängija, kes lõpetas liiga teise kohaga. Tähtis on ikka see, mis tiitleid sa võitsid,” selgitas kaheksa aastat sadamalinna ridades pallinud ründaja.

“Mõistan, miks klubid tahavad esinelikus lõpetada, ent Liverpooli ajalooga klubi peaks iga hooaeg niikuinii esinelikusse jõudma. Nüüd on käes aeg, mil peab tiitli võitma, kasvõi liigakarika. Inimesed alavääristavad seda tiitlit, aga olen selle võitnud ja see on fantastiline karikas. See on üks neljast võidetavast tiitlist ja loeb ikkagi.”

scroll to top