Tottenhami Meistrite liiga unistus on kildudeks purunemas, West Hami uskumatu hoog jätkus

December 26, 2019, Manchester, United Kingdom: Mason Greenwood of Manchester United during the Premier League match at Old Trafford, Manchester. Picture date: 26th December 2019. Picture credit should read: James Wilson/Sportimage(Credit Image: © James Wilson/CSM via ZUMA Wire)

Inglismaa kõrgliiga pühapäeval toimunud mängudes said magusa võidu kirja West Ham United ja Newcastle United. Edukas oli ka Manchester United, kui alistati põnevusmängus Tottenham Hotspur.

Jose Mourinho juhendatav Tottenham on ütlemata keerulises olukorras. Juba pikemat aega on räägitud, et kui hooaega esinelikus ei lõpetata, mis tähendab ühtlasi UEFA Meistrite liigasse mittejõudmist uueks hooajaks, siis lahkuvad mitmed meeskonna staarid eesotsas Harry Kane’iga. Nüüd oli võimalus Manchester Unitedilt kolm punkti kätte saada, aga lõpuvile kõlades seda ei tulnud.

35. minutil oli Unitedi poolelt Edinson Cavani palli võrku pannud, kuid videokorduse abiga fikseeriti uruguaylasest ründajale suluseis. Kaotusseisu jäämisest pääsenud Tottenham nõelas ise viis minutit hiljem vastu, kui Lucas Moura söödust tegi skoori Heung-Min Son. Teisel poolajal United aga ei halastanud: 57. minutil viigistas Fred seisu, 79. minutil viis Cavani omad juhtima ning lisaminutitel vormistas Mason Greenwood lõppskooriks 3:1. Seitse vooru on Tottenhamil veel mängida ning neljandast kohast lahutab neid hetkel kuus punkti. United püsib 63 punktiga teisel kohal.

Vägagi kaalukas mäng leidis aset ka West Ham Unitedi ja Leicester City vahel. Mõlemad on Meistrite liiga kohas kinni, kellest esimene kahtlemata üllatuslikult. Manchester Unitedist laenul viibiv Jesse Lingard viis West Hami poolajaks 2:0 ette ja Jarrod Bowen tegi 48. minutil seisuks juba 3:0. Leicester suutis veel põnevuse tagasi tuua, kui 70. minutil skooris Kelechi Iheanacho ja nigeerlasest ründemees oli täpne ka esimesel lisaminutil. Leicesteril oli veel viis minutit aega viigivärav ära lüüa, kuid seda ei tulnud ja West Ham sai väga olulise võidu. Leicester on tabelis 56 punktiga kolmandal, West Ham 55 punktiga neljandal kohal.

Premier League’i püsimajäämise nimel võitlev Newcastle United jäi võõrsil Burnleyga mängus 18. minutil Matej Vydra väravast kaotusseisu, aga teisel poolajal pöörati mäng enda kasuks. 59. minutil viigistas Jacob Murphy seisu Allan Saint-Maximini söödust ning just Saint-Maximin sahistas viis minutit hiljem ka ise võrku, mis jäi mängu otsustavaks tabamuseks. Newcastle asub 32 punktiga 17. kohal ning väljalangemistsoonist ollakse kuue punkti kaugusel, kusjuures üks mäng on 18. kohal paikneva Fulhamiga võrdluses veel ka varuks. 33 punkti kogunud Burnley jätkab 15. kohal.

Päeva viimases matšis kohtuvad Sheffield United ja Londoni Arsenal.