Eduseisu taastanud United mängis selle viimasel sekundil uuesti maha, Arsenali probleemidel ei näi lõppu tulevat

Bruno Fernandes. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga laupäeval toimunud kohtumistes teenisid võidu Newcastle United ja Aston Villa. Kolm matši lõppesid viigilise tulemusega, mille seas ka valusalt võidust ilma jäänud Manchester United.

United haaras koduplatsil Evertoni vastu 24. minutil eduseisu Edinson Cavani tabamusest ning Bruno Fernandese kaunist kauglöögist lõppes poolaeg 2:0. 49. minutil oli Evertonil aga Abdoulaye Doucoure abiga vastus olemas ning kolme minuti möödudes viigistas seisu James Rodriguez. Kaotusseisu United siiski ei jäänud, kui 70. minutil suunas karistuslöögist tulnud palli Scott McTominay võrku. Pikalt hoidis United kolmest võidupunktist kinni, aga viiendal üleminutil oli Dominic Calver-Lewin värava lähistel õiges kohas ja Everton võttis dramaatilise viigipunkti ikkagi ära.

Arsenal saabus võõrsilmängule Aston Villaga vägagi õnnetu tulemuse pealt, kui jäädi 1:2 alla Wolverhamtpon Wanderersile ning mäng lõpetati üheksa mehega. Kaks viimast mängu oli meeskond olnud võiduta (lisaks Wolverhamptoni mängule tehti 0:0 viik Manchester Unitediga – toim.) ja nüüd loodeti igal juhul võidulainele tagasi pääseda. Kulus aga vähem kui kaks minutit, mil Arsenali mehed tegid ohtlikus tsoonis söödueksimuse, vastased toimetasid palli värava alla ning Ollie Watkins pani võrgu sahisema. Arsenal ei suutnudki sellele ülejäänud ajaga vastata ja leppida tuli hooaja kümnenda kaotusega.

Newcastle United sai magusa võidu koduplatsil Southamptoni üle. Viimane oli hiljuti koguni 0:9 Manchester Unitedile kaotanud ja nüüdki algas matš kohutavalt, kui Newcastle haaras Joseph Willocki 16. ning Miguel Almironi 24. minuti tabamustest 2:0 eduseisu. Southamptoni eest skooris 30. minutil Liverpoolist laenule toodud Takumi Minamino vägeva löögiga lati alla, aga poolaja lõpetuseks sai Almiron oma teisegi värava kirja. Teise poolaja alguses vähendas James Ward-Prowse taas vahet ja Newcastle andis külalistele kõik trumbid ka kätte, kui 50. minutil teenis oma teise kollase kaardi Jeff Hendrick. Väljakul enamuses olles Southampton viigini ikkagi enam ei jõudnud ja viies järjestikune kaotus Premier League’is sai tõsiasjaks.

Aston Villa – Arsenal 1:0

Burnley – Brighton & Hove Albion 1:1

Newcastle United – Southampton 3:2

Fulham – West Ham United 0:0

Manchester United – Everton 3:3