City hävitas teise poolajaga Alissoni eksimustest tulvil Liverpooli, Londoni tipud võidukad

Alisson. Foto: Zumapress.com/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas toimus pühapäeval neli mängu. Kindal võidu võttis Manchester City valitseva meistri Liverpooli üle ja Tottenham Hotspur lõpetas kolmemängulise kaotusteseeria. Keerulise võidu sai võõral väljakul Londoni Chelsea.

Viimati ootamatult koduplatsil Brighton & Hove Albionile alla jäänud Liverpool on juba mõnda aega mõõnas olnud, kuigi vahepeal saadi kaks 3:1 võitu vastavalt West Ham Unitedi ja Tottenham Hotspuri üle. Nüüd võõrustati väga hoos olevat Manchester Cityt, kes alles möödunud aasta 15. detsembril jäi võiduta, kui tehti 1:1 viik West Bromwich Albioniga. Viimase kaotuse said Pep Guardiola hoolealused koguni 21. novembril, mil jäädi 0:2 alla Tottenham Hotspurile.

City tõestas nüüdki, et ollakse selgelt tiitlinõudlejad ja 37. minutil oli kasutada penalti. Ilkay Gündogan küll eksis sellel, aga 49. minutil oli sakslane siiski täpne. 63. minutil teenis omakorda Liverpool penalti ja Mohamed Salah viigistas seisu. Edasi järgnes aga Liverpooli väravavahi Alisson Beckeri kohutav eksimuste jada. Brasiillane andis palli vastasele otse jala peale 73. minutil ja Gündogan pani võrgu sahisema ning kolm minutit hiljem taas surve all olles said City mehed Alissoni prohmaka tulemusena palli Raheem Sterlinguni toimetatud, kes selle peaga tühja väravasse suunas. 83. minutil pääses trahvikastis löögile Phil Foden ning Alissoni kehv tõrje päädis City neljanda tabamusega, mis jäi ühtlasi matši viimaseks.

Kolmes järjestikuses mängus kaotajaks jäänud Tottenham ei saanud nüüd koduplatsil järjekordset libastumist lubada tabelis eelviimasel kohal paikneva West Bromwich Albioni vastu. Avapoolaeg tõotas aga ikkagi negatiivset, sest väravat lüüa ei suudetud, kuid selle vea heastasid 54. ja 58. minutil Harry Kane ning Heung-Min Son ja Tottenham võttis raske, kuid vajaliku 2:0 võidu.

Linnarivaal Chelsea oli võõrsil vastamisi endiselt punase laternana tuntud Sheffield Unitediga. Kui Mason Mount viis Chelsea poolajaks Timo Werneri söödust juhtima, siis Sheffield sai 54. minutil viigi jalule seatud Antonio Rüdigeri omaväravast. Neli minutit hiljem teenis Chelsea aga penalti, mille Jorginho realiseeris ja meeskond sai kolm võidupunkti kokkuvõttes kätte.