fbpx
Close

Lukaku teab lahendust Erikseni olukorrale: ta peab itaalia keelt õppima!

Avatar

Christian Eriksen. Foto: AP/Scanpix

Milano Interi esiründaja Romelu Lukaku kommenteeris oma meeskonnakaaslase Christian Erikseni olukord klubis, kes näib olevat vähese mänguaja tõttu jaanuaris lahkumas. Lukaku arvates on üks põhjus taanlase kehv itaalia keele oskus.

28-aastane Eriksen liitus Interiga selle aasta jaanuaris Tottenham Hotspurist. Antonio Conte käe all pole ta aga suutnud põhimeheks saada ja tunnistas hiljuti, et tõenäoliselt on klubi vahetamas. Käimasoleval hooajal on ta vaid kolmes Serie A matšis algkoosseisu kuulunud ja vahetatud 60. minuti paiku pingile. Veidi varem, 2019. aasta suvel, saabus Manchester Unitedist Interisse Lukaku, kelle sõnul on tähtis kohaliku keele oskamine.

“Eriksenil on olemas kõik kvaliteediomadused saamaks tippmängijaks ja ma tahan teda aidata. Aga esmalt peab ta itaalia keelt õppima. Harjusin koheselt uue reaalsusega ära, aga võib-olla vajab tema rohkem aega. Tal on vaja kohaliku keelega veel tööd teha. Kui ta seda õpiks, siis olen kindel, et kõik muutuks tema jaoks palju lihtsamaks. Ta suudaks kõigiga – nii meeskonnakaaslaste kui treeneriga – paremini kommunikeerida ja suudaks seeläbi rohkem panustada kogu võistkonna töösse,” rääkis 27-aastane Lukaku Kanal 5 vahendusel antud intervjuus.

Belgia koondislane aitas hiljuti omad ka Rahvuste liigas nelja parima hulka, kui alistati just Erikseniga Taani koondis 4:2. Nüüd on mees aga täielikult Interi tegemistele keskendunud. “Hetkel on kõige tähtsam pühapäevane mäng Inter – Torino. Aga olen õnnelik, et jõudsime Rahvuste liigas nelja sekka. Esmalt tuleb aga veel MM-ile kvalifikatsioon ja 2020. aasta EM (pidi toimuma käesoleval aastal, aga koroonaviiruse ohuga seoses lükati edasi – toim.). Mõtleme sellele hiljem. Peame tegutsema sammhaaval,” lisas Lukaku.

scroll to top