fbpx
Close

Londoni siseasi võib võtta šokeeriva pöörde

Avatar

Zinedine Zidane ja Mauricio Pochettino (taga). Foto: AFP/Scanpix

Londonis on alati oodata meeldejäävat lahingut, kui omavahel lähevad vastamisi Chelsea, Arsenal või Tottenham. Suure Kuue pealinlased on praegugi esikuuikus ning hõivavad järjest kohad kolmest viieni, vaheks vaid neli punkti. Neist eelseisva kohtumise vastastel on erinevuseks vaid üks silm. Kui seis näib nii võrdne olevat, siis miks peaksime eeldama šokki?

Chelsea on suvel Antonio Conte rolli üle võtnud Maurizio Sarri käe all muutnud õlitatud masinaks, mis meenutab Barcelonat, Manchester Cityt, veidi Liverpooli ja Napolit. Kiire, söödurohke, ründav ja atraktiivne jalgpall on mitmed Premier League’i tiimid pannud kukalt kratsima, et kuidas saaks sinisärke üldse murda? Neli viiki ja null kaotust 12 kohtumisega on selline tõsiasi, et Sarri on ainus treener liiga ajaloos, kes oma debüüthooajal pole kaotust esimese 12 vooruga tunnistanud.

Samal ajal on Tottenham linnarivaalist vaid punktiga maas, aga suvine põud üleminekuaknas on tiimi halvanud – säärane teravus, rõõm ja lustakus, mis Mauricio Pochettino käe all on Spursi mängupilti iseloomustanud, on asendunud väsimuse, frustratsiooni ning peatreeneri enda tüdimusega, mis on pannud aluse kuulujuttudele, mis viivad teda Barcelonasse, Manchester Unitedisse – kuhu iganes, aga alati Tottenhamist eemale.

Võib selgelt väita, et Stamford Bridge’i kohal tumedaid pilvi pole ning päike särab, kuid tunnise autosõidu kaugusel (kui Londoni toredat liiklust arvesse võtta) on taevas tumedam. Chelsea tegi viimases voorus küll väravateta viigi Evertoniga, jättes mitmeid võimalusi kasutamata, ent Spurs näitas ebakindlust Wolvesi vastu – kohtumises, mis küll võideti, ent äärepealt mängiti maha kolmeväravaline eduseis, millele järgnes napp 1:0 võit Watfordi üle.

Sel liigahooajal on Spurs võitnud kodukamaral vaid kaks kohtumist ning kaotanud ka kaks; kodus on kogu hooajal jooksul suudetud taga nulli hoida seitsmest kohtumisest ainult ühel. Chelsea aga võõrsil võitnud neli kohtumist ja viigistanud ühe, hoides neljal korral enda värava puhtana.

Optibet näeb Chelseas õhkõrna favoriiti ning võõrsiltiimi võidu korral saad raha 2,58-kordselt tagasi. Eelnevalt sai mainitud sinisärkide soodumust hoida oma puur puhtana ning selle õnnestumisel teeb Optibet sulle 3,7-kordse tagasimakse.

scroll to top