Liverpooli edasipääs on nende endi kätes, Chelseal mitte

Dejan Lovren. Foto: AFP/Scanpix

Meistrite liiga viienda vooru kolmapäeval toimunud mängudes tegid nii Liverpool kui ka Londoni Chelsea viigi ning pääs 16 parima hulka otsustatakse viimase vooruga. Koha play-offis kindlustas Barcelona.

Napoli avas võõral väljakul 21. minutil skoori, kui Giovanni Di Lorenzo saatis suurepärase palli Dries Mertensile jooksu peale, kes selle täpselt värava tagumisse nurka suunas. 65. minutil oli Liverpoolil nurgalöök kasutada ning James Milneri poolt trahvikasti toimetatud mänguvahendile sai Dejan Lovren pea vahele, millega oli seis 1:1. Rohkem väravaid ei löödud ja alagrupist edasipääsejad pole seega endiselt selgunud. Liverpool on esikohal kümne punktiga, Napolil on kirjas üheksa silma ja Genki üle 4:1 võidu teeninud Salzburgi Red Bull järgneb seitsme punktiga. Viimases voorus saab Salzburg võõrustada Liverpooli ja Napoli heitleb Genkiga.

Chelsea meeskond jäi võõrsil Valencia vastu 40. minutil Carlos Soleri väravast kaotusseisu, aga kõigest minuti hiljem oli Mateo Kovacicil vastus olemas. Teise poolaja alustuseks viis Christian Pulisic Sinised ka juhtima ning 65. minutil luhtas Valencia poolelt Daniel Parejo penalti. Hispaania klubi sai siiski oma tahtmise, kui 82. minutil oli täpne taanlane Daniel Wass. Amsterdami Ajax sai alagrupis toimunud teises mängus Lille’ist 2:0 jagu. Chelseal ja Valencial on võrdselt kaheksa punkti, Ajaxil kümme ning Lille’il üks punkt. Viimases voorus on Chelsea vastamisi Lille’iga ja Ajax võõrustab Valenciat. Seega on võimalik, et mullu Meistrite liigas poolfinaal jõudnud Ajax võib sel korral isegi 16 parima hulgast välja jääda.

F-alagrupis teenis Barcelona 3:1 võidu Dortmundi Borussia üle ning Milano Inter oli sama skooriga parem Praha Slaviast. 11 punkti kogunud Barcelona tagas edasipääsu, Interil ja Dormtundil on võrdselt 7 silma ning Slavia on kahe punktiga mängust väljas. Viimases voorus on Inter vastamisi Barcelonaga ja Dortmund Slaviaga.

G-alagrupis tegi RB Leipzig võimsa mängu lõpu, kui Rootsi koondislase Emil Forsbergi 90. ja kuuenda üleminuti väravatest suudeti Lissaboni Benfica vastu 0:2 kaotusseisust välja tulla, viigipunkt teenida ja nii ka edasipääs 16 parima hulka tagada. Peterburi Zenit alistas 2:0 Lyoni Olympique’i ning kummalgi on nüüd tabelis seitse punkti, Benfical neli. Seega on veel kõigil kolmel võimalik play-offi pääseda. Viimases voorus on Lyon vastamisi RB Leipzigiga ning Benfica kohtub Zenitiga.

Valencia – Londoni Chelsea 2:2

Peterburi Zenit – Lyoni Olympique 2:0

Barcelona – Dortmundi Borussia 3:1

Genk – Salzburgi Red Bull 1:4

Lille – Amsterdami Ajax 0:2

Liverpool – Napoli 1:1

RB Leipzig – Lissaboni Benfica 2:2

Praha Slavia – Milano Inter 1:3