Liverpool pidi Austria klubiga Anfieldil ränka vaeva nägema, Chelseale samuti raske võit

Mohamed Salah. Foto: Reuters/Scanpix

Meistrite liiga kolmapäevastes mängudes teenisid kaks võistlustules olnud Inglismaa klubi Liverpool ja Londoni Chelsea võidu. Suurima üllatuse osaliseks sai aga Napoli, kes mängis Belgia klubi Genk’iga väravateta viiki.

Liverpool avas juba üheksandal minutil skoori, kui Sadio Mane mängiti värava ette vabaks ja senegallasel skoorimisega probleeme ei tekkinud. Trent Alexander-Arnoldi terava söödu realiseeris 25. minutil ära Andrew Robertson ja Firmino sai 36. minutil ka teise väravasöödu enda nimele kui jätkas palli õnnega pooleks Mohamed Salah’le ning seis oli 3:0. Mõned hetked hiljem nõelas aga Salzburg vastu, kui Lõuna-Korea ründemees Hwang Hee-Chan tõmbas Virgil van Dijki enda “kohvile” ja saatis mänguvahendi külma rahuga taha posti.

56. minutil oli täpne Jaapani ründaja Takumi Minamino, kes vähendas kaotusseisu minimaalseks ja Salzburgi 19-aastane ründetalent Erling Braut Haland lõi ka külaliste kolmanda värava ära. Liverpooli sangariks tõusis Roberto Firmino, kes taas oli tähelepanu keskpunktis täpse sööduga ja brasiillase eeltööst viis Mohamed Salah omad 4:3 ette. Võit aitas Liverpooli E-alagrupis kolme punkti peale, kuid väravate vahega paiknetakse Salzburgi järel kolmandal kohal. Punkti kogunud Genk on neljas ning esikohal asub Napoli, kellel kirjas neli punkti.

Võõrsil mulluse Prantsusmaa teise koha omaniku Lille’iga vastamisi läinud Chelsea asus 22. minutil Tammy Abrahami väravast ette, aga vastaste nigeerlasest ründaja Victor Osimhen viigistas poolajaks seisu. Sinistele sai otsustavaks Callum Hudson-Odoi tsenderdus, mis jõudis trahvikastis edukalt Willianini, kes ühe puutega palli võrku virutas. H-alagruppi juhib Amsterdami Ajax kuue punktiga. Chelseal ja Valencial on kirjas kolm silma ning Lille on nulli peal.