fbpx
Close

Inglismaa tipud noolivad Madridi Reali norralasest keskväljatalenti

Avatar

Martin Ödegaard. Foto: imago-images/Scanpix

Hispaania kõrgliigale keskenduv leht El Demarque väidab, et Inglismaa tippklubid Manchester City ja Londoni Arsenal loodavad Madridi Realist ära tuua talendika norralase Martin Ödegaardi.

Ödegaard asus profitasemel jalgpalli mängima juba 15-aastaselt, kui liitus oma kasvatajaklubi Strömsgodseti esindustiimiga. Aasta hiljem, täpsemalt 21. jaanuaril 2015, sõlmis ta lepingu Madridi Realiga. Hispaania tippklubis on Ödegaard sisuliselt võimaluseta jäänud. Kui 2015/16 hooajal pallis ta peamiselt Reali duubelmeeskonna eest, siis järgmisel kahel aasta laenati ta välja Hollandi kõrgliigasse Heerenveeni ja Arnhemi Vitessesse. Tänavu võttis Reali liigarivaal Real Sociedad ta kaheks hooajaks laenule.

Cityt ja Arsenali peetakse peamisteks huvilisteks, sest otsitakse asendust vastavalt David Silvale ja Mesut Özilile. Ödegaardi eest olevat vaja välja käia 75 miljonit eurot.  Norra koondislane on löönud sel hooajal seitsme La Liga mänguga kaks väravat ning andnud ühe väravasöödu. Kuuldavasti olevat ta Sociedadis väga õnnelik, kuid Realil on õigus mees pärast käimasolevat hooaega tagasi kutsuda. Diario AS väitel teenib 20-aastane Ödegaard kahe miljoni euro suurust aastapalka, aga kui laenuleping peaks katkema, siis maksab Real omakorda kaks miljonit eurot kompensatsiooni Sociedadile.

scroll to top