fbpx
Close

Legendaarne Forlan Atleticosse lahkunud Suareze saagast: Barcelonal ei saa talle mingeid etteheiteid olla

Avatar

Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez reacts during the Spanish league football match FC Barcelona against Deportivo Alaves at the Camp Nou stadium in Barcelona on December 21, 2019. (Photo by LLUIS GENE / AFP)

2014-2020 Barcelonat esindanud uruguaylasest ründeässast Luis Suarezest sai nelja päeva eest ametlikult liigarivaali Madridi Atletico mängumees. Arvamusi on erinevaid, kas Barcelona tegi vea, et 33-aastasel Suarezel lubas minna, kuid tema endine koondisekaaslane ja ka Atleticos pallinud Diego Forlan usub, et Kataloonia tippklubi on Suarezest nende aastatega maksimumi kätte saanud.

Suarezel jäi Barcelonaga ühe hooaja jagu lepingut veel alles, millest kuuldavasti ka 50% ulatuses tasutakse. Uue peatreeneri Ronald Koemani plaanidesse mees ei kuulunud ja nii oli tema allkirja noolimas Atletico. Mulluse Hispaania kõrgliiga kolmandaga sõlmis Suarez kahe aasta pikkuse lepingu. Uruguay koondises temaga koos pallinud endine Atletico, aga ka Milano Interi ja Manchester Unitedi keskväljamees Diego Forlan andis mõista, et Barcelona ei käitunud tema kaasmaalasega kuigi viisakalt.

“See, mida klubi (Barcelona) Suarezega tegi, on juhtunud varasemalt mitmete mängijatega. Tema jaoks on kõige tähtsam, et ta on Barcelona heaks kõik andnud. Neil ei saa talle mingeid etteheiteid olla. Arvan, et Atleticos saab ta rohkel toetust. Suareze-sugune mängija sobib sinna ja loodetavasti suudab ta aidata meeskonda ning võidelda kõrgete kohtade nimel. Suarez, Diego Costa ning Joao Felix suudavad tekitada Atletico jaoks [ründe]kolmiku,” rääkis 41-aastane Forlan Radio Marca vahendusel antud intervjuus.

Enne Atleticosse minekut seostati endist Amsterdami Ajaxi ja Liverpooli mängumeest Suarezt eelkõige Torino Juventusesse minekuga. Läbirääkimised olid vägagi intensiivsed, mis aga katkesid küllaltki kummalisel moel, kui Itaalia prokuratuuri teatel selgus, et uruguaylase tehtud Itaalia kodakondsuseksami tulemused on suure tõenäosusega võltsitud. Kodakondsuse omandamine oleks olnud Juventusele suureks kasuks, sest nii läinuks Suarez arvesse Euroopa Liidu mängijana.

scroll to top