United avas üleminutite draama ja värava konstruktsioonide kolina saatel võiduarve, Chelsea päästis läbi häda punkti

Inglismaa kõrgliiga kolmandas voorus toimus laupäeval neli mängu. Järjekordse võidu teeninud Everton jätkab tabeli tipus, hooaja avavoorus Crystal Palace’ile alla jäänud Manchester United sai läbi raskuste esimese võidu kätte. Londoni Chelsea pääses napilt häbist liiga uustulnuka vastu.

United kohtus võõrsil eelmises voorus 3:0 Newcastle Unitedi alistanud Brighton & Hove Albioniga. Võõrustajatel oli mitmeid häid võimalusi juhtima minna, aga küll tabas pall latti, küll ka vasakut ja paremat posti. 40. minutil siiski külalised eksisid, kui Bruno Fernandes kukutas trahvikastis murule Tariq Lamptey ning penalti realiseerinud Neal Maupay viis Brightoni ette. Kõigest kolm minutit hiljem teenis United heast kohast karistuslöögi ning värava ees tekkinud segaduse tulemusena suunas Brightoni keskkaitsja Lewis Dunk palli õnnetult oma võrku.

Teise poolaja alguses oli Marcus Rashford Unitedi poolelt mänguvahendi postide vahele saatnud, kuid videokorduse abiga fikseeriti suluseis. 55. minutil sai mees aga kiirrünnakust tulema hakata ning Brightoni kaitsjatest osavalt mööda mänginud inglasest ründaja tegi seisuks 2:1. Turvalisemaks United edumaad suurendada ei suutnud ja viimastel minutitel pani Brighton nii korraliku surve peale, kusjuures lisaks avapoolaja kolmele värava konstruktsioonidesse tabatud löögile korrati kahel korral sama ka teise poolaja sees. Ebaõnnega silmitsi pidanud seisma Brightoni pressing kandiski viiendal üleminutil lõpuks vilja, kui Alireza Jahanbakhshi tsenderdusest jõudis pall Solomon Marchini ning 2:2 oli tõsiasi.

Kuigi kohtumisele antigi vaid viis lisaminutit juurde, siis lasi kohtunik mängul veel jätkuda ja selle pealt õnnestus Unitedil vastu nõelata. Harry Maguire tegi trahvikastis peaga lubava pealelöögi, aga Brightoni kaitse pidas ning kõlas ka lõpuvile. Külalised apelleerisid penaltile ja Chris Kavanagh võttis videokorduse kaasabil vastu otsuse määrata Unitedi kasuks 11 meetri karistuslöök, sest selgus, et Maguire’i löögile oli Maupay käe ette sättinud. Fernandes läks otsustavat lööki realiseerima ja tegi seda edukalt.

Korralikult jagus draamat ka West Bromwich Albioni ja Chelsea vahelises matšis. Kodumeeskond West Bromwich alustas kohtumise selge favoriidi šokeerimisega juba esimestest minutitest alates, millest neljandal saatis Callum Robinson palli võrku. Pariisi Saint-Germainist üle tulnud kogenud brasiillasest keskkaitsja Thiago Silva tegi 25. minutil jämeda eksimuse ning jaol oli taas Robinson ja 2:0 seis tablool. Chelsea õnnetuseks unustati vaid kaks minutit hiljem nurgalöögi järgselt värava ette Kyle Bartley ära ja siit tuli West Bromwichi kolmas tabamus.

Teisel poolajal hakkas siiski Chelsea tagasi tulema ning 55. minutil tegi Mason Mount kauglöögist seisuks 1:3. Veerand tundi hiljem mängiti suurepärase kombinatsiooniga Callum Hudson-Odoi trahvikastis löögile ja Frank Lampardi hoolealused olid suutnud kaotusseisu minimaalseks vähendada. Viigi kätte saamiseks tuli veel pikalt tegeleda, aga kolmandal lisaminutil sellega hakkama ka saadi, mil Mounti löögi suutis West Bromwichi väravavaht Sam Johnstone küll tõrjuda, aga Tammy Abraham oli õigel hetkel õiges kohas ja viigistas skoori 3:3 peale. Paar minutit jäi veel Chelseale, et ka neljandat väravat otsida, kuid võõrustajad siiski pääsesid hullemast.

Everton haaras võõrsilmängus Crystal Palace’i vastu kümnendal minutil Dominic Calvert-Lewini abil eduseisu, aga 26. mintuil Cheikhou Kouyate vastas. Avapoolaja lõpus Richarlisoni realiseeritud penaltist sai siiski Everton võidu kirja, ning hetkel ollakse Premier League’i ainus meeskond, kes kolme vooruga sama palju võite võtnud. Päeva viimases mängus oli Southampton Danny Ingsi viienda minuti tabamusest parem Burnleyst.

Pühapäeval võtavad omavahel mõõtu Sheffield United – Leeds United, Tottenham Hotspur – Newcastle United, Manchester City – Leicester City ja West Ham United – Wolverhampton Wanderers.