fbpx
Close

Itaalia kõrgliiga mullune suurim väravakütt: treenerit nagu Kloppi ei unusta sa kunagi

Avatar

Foto: Maffia/UK SPORTS pics/SIPA/Scanpix

Rooma Lazio särgis mullu Itaalia kõrgliigas enim väravaid löönud ründeäss Ciro Immobile on oma karjääri jooksul jõudnud pallida ka Saksamaal Dortmundi Borussia praeguse Liverpooli peatreeneri Jürgen Kloppi käe all. Itaallase sõnul oli see kogemus tema jaoks hindamatu väärtusega.

“Klopp jätab su heaks midagi märkamatult. Sa ei unusta kedagi temasugust. Olin õnnega koos, et sain tema käe all mängida. Ta on väga emotsionaalne treener. Selline, kelle nimel sa võitled iga palli pärast. Ta nõuab seda sinult samuti, nagu näete tema käitumisest väljaku ääres,” rääkis Immobile Sport Bild vahendusel.

18 miljoni euro eest Dortmundiga liitunud Immobilel õnnestus seal olla kõigest 2014/15 hooaja esimese poole, misjärel siirdus ülejäänud hooajaks Sevillasse laenule. Läbimurret Dortmundis ei tulnud tema sõnul halbade asjaolude kokkulangemise tulemusena. “Arvan lihtsalt, et liitusin Dortmundiga ebasobival ajal, mis puudutab meeskonna käekäiku. Kloppi juhendamisel tuli BVB 2011. ja 2012. aastal Saksamaa meistriks ja seejärel kahel korral teiseks. Pärast esimest enda seal veedetud poolt hooaega olime tagantpoolt teised. See tähendas noori ja välismängijate eemale jätmist. Ma ei arva, et Klopp ei näinud minus kvaliteeti, aga sellel keerulisel ajal usaldas ta rohkem mängijaid, keda juba teadis ja kellele võis toetuda.”

30-aastane Immobile skooris Lazio särgis mullu 36 korral ja teenis sellega välja Kuldse Saapa auhinna. Väravaid oli tal kahe võrra enam Müncheni Bayerniga fantastilise hooaja teinud Robert Lewandowskist. “Kui saaksin Ballon d’Oril hääletada, siis annaksin oma hääle Lewandowskile. Mind teeb eriti uhkeks see, et võitsin Kuldse Saapa kahe enama väravaga võrreldes temaga. Mulle on ta alati eeskujuks olnud. Kui küsite maailma parimat number üheksat, siis tulevad mulle mõttesse alati Lewandowski, [Luis] Suarez ja [Karim] Benzema. Mu jaoks on imeline olla koos nendega mainitud ja olles neist rohkem väravaid löönud,” lisas Itaalia koondislane.

scroll to top