fbpx
Close

La Liga president: see poleks mingi draama, kui Messi peaks Barcelonast lahkuma

Avatar

Suarez-Messi-Dembele. Foto: Reuters/Scanpix

Hispaania kõrgliiga ehk La Liga president Javier Tebas arvas, et kui Barcelona meeskonna staarmängija Lionel Messi peakski klubist lahkuma, poleks see liigale kuigi suur löök.

Barcelona juhtkonnas on keerulised ajad ja seni pole 32-aastane Messi oma lepingut veel pikendanud, mis lõppeb järgmise hooajaga. Spekuleeritud on Milano Interiga ning ka klubi endine president Massimo Moratti usub, et Messi tulek pole sugugi utoopiline stsenaarium. Kõigi eelduste kohaselt kannataks argentiinlasest pallivõluri lahkumisega La Liga, sest superstaari staatuses Messi on ikkagi korralik tõmbenumber. Samas leiab Tebas, et kui Cristiano Ronaldo lahkumisega Torino Juventusesse midagi hullu ei juhtunud, siis sama kehtiks ka Messi puhul. Itaalia kõrgliigat Messi tulek aga tema sõnul keerulisest majanduslikust seisust ei päästaks.

“Ma ei arva, et Messi tulek Serie A-sse lahendaks sealsed probleemid, mis on seoses halbade koosmõjudega võlgadest ja ebapiisavatest kooslustest. Serie A juhtfiguurid on stressis ning majanduslikke probleeme ei lahenda kindlasti Leo Messi. Tahaksin, et Messi jääks siia, aga pole ka mingi draama, kui ta lahkuks. Varasemalt on öeldud, et Cristiano Ronaldota kaotanuks La Liga kõvasti raha ning temaga oleksime teeninud rohkem, isegi Portugalis. Mängijad aitavad selles osas tõesti juurde, aga pole meistrivõistluste jaoks esmatähtsad,” rääkis Tebas intervjuus Marcale.

Mullu augustis oli Tebas siiski teistsugusel arvamusel, milles lootis ühtlasi, et Neymar tuleb Paris Saint-Germainist Barcelonasse tagasi. “Jah, loomulikult sooviksin, et Neymar naaseks. Oma kvaliteediga kuulub ta maailma kolme parima mängija sekka. La Ligale oleks väga tähtis, kui ta tagasi tuleks, kuigi ainuüksi sellest Hispaania meistrivõistlused ei sõltuks. Määravaks saab see, et mängime aastas kümme kuud, milles 20 klubi mängivad omavahel läbi, loovad igal nädalavahetusel Hispaanias ja üle maailma olevatele fännidele kirge ning rõõmu. Neymari-sugune mängija annab sulle juurde jälgitavust riikides, mis huvituvad temast, kuid ta pole kindlasti hädavajalik element. Seda polnud ka Cristiano Ronaldo. Seevastu Lionel Messi on, kuna tegemist on La Liga pärandiga,” arutles Tebas tol korral.

scroll to top