fbpx
Close

“Klopp on eriline, sest ta ei unusta kunagi, et on inimene”

Avatar

Jürgen Klopp. Foto: Imago/Scanpix

Enamiku oma karjäärist Dormtundi Borussias pallinud ja nüüd Bremeni Werderit esindav Nuri Sahin ütles “Kicker meets DAZN” intervjuu vahendusel, et soovib kindlasti peatreeneri ametis kätt proovida, tuues musternäidiseks Jürgen Kloppi.

Türgi koondise esindamise nüüdseks lõpetanud poolkaitsja Sahin sai oma karjäärile tuule tiibadesse Dortmundi Borussiast, kuhu ta kuulus juba 2001. aastal noorteakadeemiasse ning esindas põhimeeskonda 2005-2011, millest veetis ühe hooaja laenul Hollandi kõrgliigameeskonnas Rotterdami Feyenoordis. Seejärel toimus suur üleminek Madridi Reali, kuid seal Sahin kanda kinnitada ei suutnud. Kahel korral laenati ta välja Liverpooli ja Dortmundi ning 2014-2018 kuulus ta lõplikult oma kasvatajaklubi hingekirja. Viimased kaks hooaega on mees tegutsenud Bremeni Werderi ridades.

Kogemusi on seega Sahinil piisavalt ja on puutunud kokku erinevate treeneritega, kes viljelenud ka erinevat mängustiili. Mõistagi tõi Sahin esile praeguse Liverpooli ja endise Dortmundi lootsi Jürgen Kloppi. Lisaks käisid läbi mitmed teised treenerid, kellest tahab Sahin eeskuju võtta, kuna soovib ka ise kangesti ühel päeval mõne võistkonna peatreener olla.

“Kloppi puhul on kõige erilisem see, et ta on niivõrd tavaline. Arvan, et peab olema uskumatult raske jääda kahe jalaga maa peale, kui oled tema. Tegin temaga koostööd kriitilisel hooajal (Dortmund lõpetas Saksamaa kõrgliigas hooaja alles seitsmendal kohal – toim.) ja ta ei unustanud hetkekski, kuidas olla inimene. See on tema suurim tugevus. Loomulikult on tal ka treenerina kvaliteet olemas! Mängu domineerimise ja kontrarünnakute kooslus on tähtis, sest sa ei anna vastasele aega pikemaks pallivaldamiseks. Selles on Liverpool hetkel ilmselt parim. Kloppi treeneriaja alguses tegutsesid nad ainult kontra-pressingust lähtuvalt, aga nad arenesid. See, mida Barcelona tegi aastatel 2008 ja 2009, oli kogu asjade mõõde. Neil oli taktikas nii pallivaldus kui ka kontra-pressing,” rääkis 31-aastane Sahin.

“Olen peatreeneri ametist äärmiselt huvitatud. See kõik algas Jürgen Kloppist ning jätkus Thomas Tucheliga. Olen selle ameti suhtes kirglik ja tahan sellest palju õppida. Üritan tarkusi saada ka intervjuudest ja dokumentaalfilmidest. Ma ei taha kellegagi sarnaneda, vaid leida oma enda juhendamise stiil. Klopp on kõigi asjade mõõtmeks, aga samuti Peter Bosz ja Tuchel olid taktika osas väga huvitavad. Sama käib [endise Liverpooli ja praeguse Leicester City peatreeneri] Brendan Rodgersi treeningute kohta. Püüan lugeda igat raamatut Pep Guardiolast. [Bremeni Werderi peatreeneri] Florian Kohfeldti puhul meeldib mulle see, kuidas ta positsioonilist mängu näeb. Mul on nüüd olema ka [RB Leipzigi peatreeneri] Julian Nagelsmanni telefoninumber ja seega helistan mõnikord talle. Ma ei tea, kas minust saab hea või halb peatreener, aga kindlasti tean, et mulle see töö meeldiks.”

scroll to top