fbpx
Close

Shaw meenutas treeninguid Zlataniga: kui sinu meeskond kaotas, olid surnud

Avatar

Zlatan Ibrahimovic. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester Unitedi vasakkaitsja Luke Shaw rääkis Combat Corona FIFA Twitch turniiri raames, et kui Zlatan Ibrahimovic veel nende võistkonnas mängis, siis olid ka treeningud maksimaalselt tõsiste mõõtmetega.

Karjääri jooksul nii Amsterdami Ajaxit, Torino Juventust, Milano Interit, AC Milani, Barcelonat kui ka Paris Saint-Germaini esindanud Ibrahimovic saabus Unitedisse 2016. aasta suvel vabaagendina. Jose Mourinho juhendatavas võistkonnas võitis rootslasest ründeäss alustuseks Inglismaa superkarika ehk Community Shieldi ning edasi veel Inglismaa liigakarika ja lõpetuseks Euroopa liiga. Kui Inglismaa liigakarika finaalis Southamptoni alistamisel oli tal suur roll ja lõi kaks väravat, siis Euroopa liiga finaalis oma endise koduklubi Ajaxi vastu pidi mees raske põlvevigastuse tõttu pealtvaatajaks jääma.

2018. aasta märtsis siirdus Ibrahimovic edasi Ameerika Ühendriikidesse MLS-i Los Angeles Galaxysse ning on nüüd otsapidi jõudnud Milani tagasi. Oma Unitedi debüüthooajal 28 väravat löönud mängumeest kirjeldas tema toonane klubikaaslane, Inglismaa koondislane Shaw kui äärmiselt tõsise suhtumisega inimest. Ibrahimovic viskas küll ka nalja, aga isegi treeningutel võis hulk mehi tema käes pragada saada, kui võistlusolukordades jäädi kaotajateks.

“Ta oli täiesti segane. Arvan, et ta oli just see, keda riietusruumi vajasime. Ta on uskumatu, ta oli endiselt talendikas ja vaatamata sellele, et ta oli veidi vanem, oli ta sama imeline mängija nagu alati. Riietusruumis oli ta suurepärane inimene. Ta tegi palju nalja, aga kui arvan, et kui midagi läks tõsiseks, siis tunnetasid seda ja said sellest aru. Ta oli sündinud võitja. Isegi väikestes treeningutel toimunud mängudes kui me ei võitnud ja olime tema meeskonnas, siis võis ta su ära tappa. Seega mu arvates võttis ta igast meist maksimumi välja treeningtarkusega, sest keegi ei saanud end lõdvaks lasta, kuna kaotuse puhul oleksid sa surma saanud. Ausalt öeldes võite kellelt iganes küsida, et selline olukord ka tõepoolest oli. Siiski ma arvan, et kõigile ta meeldis ja oli pettumustvalmistav, et ta selle paha vigastuse sai,” ütles Shaw 38-aastase Ibrahimovici kohta.

scroll to top