fbpx
Close

Endine Hispaania koondise ja Madridi Reali peatreener: Neymar on üks keeruline poiss

Avatar

Neymar. Foto: SIPA/Scanpix

Mängijana ja treenerina Madridi Reali süsteemis tegutsenud ning Hispaania koondise tippu viinud 69-aastane Vicente del Bosque tunnustas Paris Saint-Germaini staari Neymari kui üht parimat pallivõlurit, kuid iseloom polevat mänguoskustega tal tasakaalus.

Neymari tähelend algas Hispaania tippklubis Barcelonas, kus ta lõi erinevate sarjade peale 2013-2017 perioodil 182 mänguga 103 väravat. Kokku tõstis ta seal kaheksal korral karika pea kohale, mille seas kaks Hispaania meistritiitlit ja üks Meistrite liiga trofee. Veelgi kuulsamaks sai brasiillane oma sensatsioonilise üleminekuga Prantsusmaa gigandi Paris Saint-Germaini ridadesse, mille üleminekusummaks oli maailmarekordit tähistavad 222 miljonit eurot.

Kahe ja poole hooajaga pole Neymar PSG-s aga samasugust taset näidata suutnud. Tihti on tal probleeme olnud vigastustega, kuid ka distsipliiniga. Endiselt peetakse tõenäoliseks, et PSG-st ta lahkub ja näiteks möödunud suvel seostati teda tugevalt Barcelonasse naasmisega. Samas tagasi minnes oleks tema meeskonnakaaslaseks Lionel Messi ja üks peamistest põhjustest, miks Neymar üldse klubi vahetas, oli Messi varjust välja saamine, et teha uues võistkonnas edukas hooaeg ning olla pretendent Ballon d’Orile. Seda aga pole ta Pariisis veel siiani suutnud. sest kuigi Prantsusmaa-siseselt on võidetud kõik, mis võimalik, siis maailma parimaks mängijaks valituks osutumisel on suur roll Meistrite liigas saavutatul, milles PSG on seni pehmelt öeldes põrunud.

2010. aastal Hispaania koondise maailmameistriks ja 2012. ka Euroopa meistriks aidanud Vicente del Bosque arvates on 28-aastane Neymar maailma üks parimatest mängumeestest, aga uuele generatsioonile pole ta kuigi hea musternäidis isiksusena. “Ta on keeruline poiss. Minu vaatenurgast pole see hea näide. Pean ütlema, et minu jaoks on ta mängijana suurepärane. Kui küsite minult maailma esiviisikut, siis on ta kahtlemata minu valikus sees. Aga väljakul üritab ta petta ja teeskleb palju. Lisaks on see teema, kuidas ta Barcelonast lahkus,” ütles Del Bosque Mundo Deportivo vahendusel.

Tänavusel hooajal on Neymar PSG eest löönud 13 väravat ja andnud kuus väravasöötu. Oma koduklubi aitas ta Meistrite liigas ka veerandfinaali, kui kahe mängu kokkuvõttes seljatati Dortmundi Borussia, kusjuures Neymar lõi mõlemas matšis ka värava. Ihaldatud karika võitmine ei pruugi aga enam võimalik olla, sest koroonaviiruse tõttu valitseb spordimaailmas suur teadmatus ja Meistrite liiga juhid võivad sealse hooaja ühel hetkel lihtsalt ka lõppenuks lugeda.

scroll to top