fbpx
Close

Karm hoop: Manchester City peatreeneri Pep Guardiola ema suri koroonaviirusesse

Avatar

Pep Guardiola kohtunikku kirumas. Foto: Reuters/Scanpix

Maailmas üle 70 000 inimelu nõudnud koroonaviiruse pandeemia tabas väga valusal moel Manchester Cityt, kui sealse peatreeneri Pep Guardiola ema Dolors Sala Carrio suri Barcelonas 82-aastasena.

“Manchester City perekond on laastatud, et teatada täna Pep Guardiola ema Dolors Sala Carrio surmast Manresas Barcelonas pärast koroonaviirusega võitlust. Ta oli 82-aastane. Kõik, kes on Cityga seotud, avaldavad Pepile, tema perekonnale ja kõigile nende sõpradele sügavat kaastunnet,” seisis City teadaandes.

City liigarivaal Manchester United ja Guardiola endine koduklubi FC Barcelona ei jätnud samuti sellele traagilisele sündmusele reageerimata. “Kõik Manchester Unitedi inimesed on kurvad nende kohutavate uudiste taustal. Saadame oma kaastundeavalduse Pepile ja tema perekonnale.” “Oleme Barcelonas sügavas kurbuses Dolors Sala surmast sellel raskel ajal ja soovime avaldada sügavat kaastunnet Pep Guardiolale, tema perekonnale ja sõpradele. Puhka rahus.”

Guardiola annetas möödunud kuulu ühe miljoni euro Barcelonas asuva Angel Soler Daniel sihtasutusele ja sealsele meditsiinikolledžile koroonaviirusega võitluseks. Annetuse eest soetati isikukaitsevahendeid neile, kes koroonahaigetega igapäevaselt kokku puutuvad. 49-aastane Guardiola avaldas “Cityzens at Home” kanali vahendusel hiljuti ka videolõigu, milles tuletas meelde, et inimesed püsiksid kodus ja järgiksid valitsuste ametnike, teadlaste, arstide ja teiste ekspertide soovitusi sellel keerulisel ajal.

Hispaania on pidanud koroonaviiruse tõttu väga valusa löögi vastu võtma. Tänase ehk 6. aprilli seisuga oli riigis 135 032 juhtumit registreeritud, kellest 13 055 on surnud. Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kinnitas 13. märtsil, et Euroopa on koroonaviiruse leviku epitsentriks saanud. Hetkel on enim koroonaviirusesse nakatunuid Ameerika Ühendriikides (350 000). Saja tuhande piiri ületavad lisaks USA-le ja Hispaaniale veel Itaalia ning Saksamaa.

scroll to top