fbpx
Close

Klavani klubikaaslane Simeone: unistame Euroopas mängimisest

Avatar

Cagliari Calcio. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Cagliari Calcios Ragnar Klavani klubikaaslaseks olev argentiinlasest ründaja Giovanni Simeone arutles, et meeskond on uue peatreeneri Eusebio Di Francesco käe all arenemisjärgus ja unistus oleks tulevikus klubiga mõnes eurosarjas kaasa lüüa.

25-aastane Simeone esindas mullu Cagliarit laenulepingu alusel, aga kahe hooaja vahel vormistati 15 miljoni euro suurune üleminek Fiorentinast ära. Senise seitsme vooruga on mees näidanud vägagi resultatiivset mängu, kui löönud viis väravat. Hooajaks seatud eesmärk ei jää talle nii kuigi kaugele enam.

“Tahan sel hooajal vähemal 12 väravat lüüa. Siin on keeruline skoorida, kuid tahan oma väljavaateid parandada. Meie mängustiil muutus üheskoos mängijate isikuomadustega. Leonardo Pavoletti oli õhuvõitlustes tugev, mistõttu oli meil palju pikkade pallide andmist. Joao Pedro on jällegi leidnud koha kahe liini vahel, mis on tema jaoks ideaalne roll. Õppisin alati hoolikalt suurepäraste ründajate pealt, et näha nende liikumisi trahvikastis. Alustasin Gabriel Batistutast, kuid õppisin ka Ronaldo pealt,” rääkis Simeone Radio Deejay vahendusel.

Giovanni isa on teatavasti Diego, kes juba aastaid juhendanud Madridi Atleticot. Kokku saades jalgpall aga teemaks pigem ei tule. “Me ei räägi jalgpallist ega taktikast, mis oleks justkui Eusebio Di Francesco töö ülevaatamine Cagliaris. Hoiame need asjad lahus. Õpin Serie A-s olles väga palju ning iga mängija eesmärk on saada tugevamaks ja areneda edasi. Ründaja kaotab enesekindluse, kui ta ei leia väravavõrku üles. Olin toona [Fiorentinas mängides] noorem ning seda aastat mööda saata oli keeruline. Teisalt aitas see kogemus mul kasvada ja mõista, et väravate löömine ei peaks olema kinnisidee. Cagliari on noor meeskond ja tahaksime Euroopasse pääseda, kuid ma ei nimetaks seda eesmärgiks, vaid pigem unistuseks,” lisas ta, kes jõudnud senise karjääri jooksul pallida veel kodumaa klubides River Plate’is ja Banfieldis ning Itaalias ka Genoas.

Cagliari paikneb Itaalia kõrgliigas hetkel tabeli keskel, 11. kohal, olles kolm mängu võitnud ja kolm kaotanud. Pärast koondistepausi ootab 21. novembril ees valitsev meister Torino Juventus.

scroll to top