Klavan ja Cagliari tegid Serie A tippklubi elu äärmiselt keeruliseks, Juventusele taas kaotus

Soccer Football - Serie A - Cagliari v Lazio - Sardegna Arena, Cagliari, Italy - December 16, 2019 Lazio's Joaquin Correa in action with Cagliari's Ragnar Klavan REUTERS/Alberto Lingria

Itaalia kõrgliigas peeti neljapäeval ära 35. vooru viimased kaks mängu. Ragnar Klavani kodumeeskond Cagliari Calcio pidi tunnistama tabeli neljanda Rooma Lazio nappi paremust. Päeva esimeses matšis jäi võiduta ka tabeliliider Torino Juventus.

Cagliari oli pärast 26. juuli 4:2 võitu Torino üle järgmise kuue kohtumisega saanud neli viiki ja kaks kaotust. Episoodiliselt on ka Eesti koondislane Klavan mänguminuteid teeninud ja algkoosseisu kuulunud, aga nüüd seda taas korrates sai Cagliari avapoolaja lõpus eduseisu kätte, kui Artur Ionita hoidis pikalt trahvikastis palli ning Giovanni Simeone’le edasi antud sööt päädis lõpuks ka väravaga. Teise poolaja alustuseks siiski võõrustajad viigistasid serblasest poolkaitsja Sergej Milinkovic-Savic’i meisterlikust kauglöögist. Favoriit ikkagi pani lõplikult oma paremuse maksma, kui 60. minutil andis Luis Alberto täpse läbisöödu Ciro Immobile’ni ja Cagliari ning 90 minutit kirja saanud Klavan (teenis ka kollase kaardi) pidi kokkuvõttes 1:2 kaotusega leppima.

Valitsev Itaalia meister ja sellelgi hooajal järjekordset Serie A tiitlit jahtiv Torino Juventus on peale koroonaviirusest tingitud pausi suurtes raskustes olnud. Viimasest neljast mängust suudeti vaid üks võit võtta, kusjuures AC Milan’ile jäädi 2:4 alla, Sassuolo vastu mängiti 2:0 eduseis maha ja suurepärast hooaega tegeva Atalanta vastu suudeti läbi häda 2:2 viik kätte saada.

Nüüd oli Juventusel võimalik tiitel ära kindlustada, aga liigasse püsimajäämise nimel heitlevat Udineset ei suudetud seljatada. Eduseis haarati, kui 42. minutil viis keskkaitsja Matthijs de Ligt tugevast kauglöögist omad juhtima. 52. minutil võõrustajad aga vastasid, mil poolkaitsja Ken Sema suurepärane tsenderdus jõudis värava ette ja Põhja-Makedoonia ründemees Illja Nesterovski viigistas pealöögist seisu. Paistis, et kohtumine lõppebki 1:1, kuid üleminutitel šokeeris Udinese vastast. Kiirrünnakus jõudis mänguvahend Seko Fofana’ni ning Elevandiluuranniku koondislane möödus edukalt De Ligt’ist ja Juventuse väravavaht Wojciech Szczesny oli võimetu tõrjet tegema.

Juventus on siiski endiselt sammu kaugusel, et meistriks tulla. Lähima jälitaja Atalanta ees on edumaa kuuepunktiline ja kui järgmises matšis alistatakse koduplatsil Sampdoria, on eesmärk täidetud. Udinese’le oli võit äärmiselt oluline, kuna nüüd ollakse väljakukkumistsoonist seitsme punkti kaugusel. Järgmises mängus kohtutakse Cagliari’ga, seejärel 18. kohal paikneva Lecce’ga ning viimases voorus on vastaseks Sassuolo. Cagliari on koha kõrgliigas kindlustanud ja praegu hoitakse 42 punktiga 13. kohta. Laziol on teoreetilised lootused meistritiitlit püüda veel alles, ent see eeldaks hooaja viimase kolme mängu võitmist ja samal ajal peab Juventus samuti kolm mängu kaotama.

Serie A jätkub reedel, kui AC Milan võõrustab Atalanta’t. Cagliari on võistlustules pühapäeval mängus Udinese’ga.