fbpx
Close

“Coutinho müümine Barcelonale oli Liverpooli läbi aegade parim tehing”

Avatar

Philippe Coutinho. Foto: Pixathlon/Scanpix

Karjääri parimad aastad (1978-1984) Liverpoolis veetnud šotlasest poolkaitsja Graeme Souness avaldas, et tema arvates on klubi viimase kahe hooaja edu taga Brasiilia koondise ääreründaja Philippe Coutinho müügitehing Barcelonasse.

Jürgen Kloppi saabumisega ja mitmete kvaliteetmängijate palkamisega on Liverpool kerkinud absoluutsesse maailma tippu. Mullu võideti Meistrite liiga ja tänavu Premier League. Tähtsat rolli on võistkonnas etendanud väravavaht Alisson Becker ja keskkaitsja Virgil van Dijk. Souness tõi välja, et kõik algab mõistagi peatreeneri otsustest, aga ilma nende kahe võtmemängijata poleks Liverpoolil selliseid hiljutisi saavutusi ette näidata.

“Järjepidevuse saladus peitub peatreeneris. Ma ei väsi kunagi kordamast, et sa ei saa olla edukas, kui sul pole häid vanemaid professionaalseid mängijaid. Nemad veavad seda järjepidevust. Me ei saa oma standardeid kõrvale heita, sama käib peatreeneri kohta. Mängijate palkamised on endiselt üks suurimaid asju, millega pead jalgpalliklubis täkkesse panema. Kui teed seda edukalt, siis saad omale liidrid, talendikad ja õiged mängijad klubisse. See tuleb ka siin välja, milline imeline meeskond meil on. Ma näin lõpetavat iga lause mõttega, et “see meeskond ei lähe kuhugi ja neid ei võideta mõnda aega,” rääkis 67-aastane Souness Sky Sports’i vahendusel.

“Kui küsite, milline oli kõige tähtsam ost, siis arvan, et võite vaadata tagasi aega, mil heast Liverpoolist sai suurepärane Liverpool. Nad müüsid Coutinho ja teenisid midagi 160 miljoni naela ringis. Selle eest said nad Beckeri ja Van Dijki ning ikkagi jäi veel raha üle. See peab olema parim tehing, mille klubi on eales teinud.”

scroll to top