fbpx
Close

Lovren jookseb pühapäeval Liverpooli eest viimast korda platsile

Avatar

Dejan Lovren. Foto: AFP/Scanpix

2014. aastast Liverpooli särki kandnud ja ka Ragnar Klavaniga koos keskkaitsepaari moodustanud horvaat Dejan Lovren lahkub selle hooaja lõppedes nii klubist kui Inglismaalt.

Goal.com-i teatel saab 31-aastase Lovreni uueks koduklubiks tänavune Venemaa meister Peterburi Zenit, kes tasub tema eest 12 miljonit eurot. Läbirääkimised on täie hooga käimas olnud ja üleminek vormistatakse ära pärast pühapäevast Liverpooli hooaja viimast mängu Newcastle United’i vastu, kus kõigi eelduste kohaselt saab ka Lovren mänguminutid kirja.

Sarnaselt Virgil van Dijk’ile saabus Lovren’gi 2014. aastal Liverpool’i just Southampton’ist. Eelmisel suvel olid aga suured kõlakad üleval, et mees soovib klubi vahetada, sest algkoosseisu oli vägagi keeruline pääseda ning mänguaeg aina kahanes. Lõpuks oligi Lovren neljas valik Jürgen Kloppi juhendatavas meeskonnas. 15 kohtumist on ta tänavu siiski enda nimele saanud, aga algkoosseisus figureeris ta viimati veebruaris mängus Watford’iga, kust tuli ühtlasi esimene kaotus koduses liigas. Kuuldavasti plaanis mullu maikuus Zenit Lovren’i palgata, aga selle asemel, et oma mängumees lasta vabaagendina lahkuda, suutis Liverpool temaga kokkuleppele jõuda ning lepingut aasta võrra pikendada, mille tulemuseks ongi nüüd vägagi arvestatav 12 miljonit eurot. Huviliste sekka on kuulunud veel AS Roma ja viimase kuue kuu lõikes kaks Premier League’i klubi.

Eelmisel kuul Sky Sports’ile antud intervjuus tunnistas Lovren, et napp mänguaeg teeb teda tõepoolest murelikuks. “See on mulle katsumus olnud. Aga arvan, et sellistel hetkedel pead meeskonnaga veelgi rohkem ühte hoidma, et näidata oma kvaliteeti isegi siis, kui sa pole väljakul algkoosseisus. Järgmisel päeval treeningul peaksid sa endast kõik andma, puhtalt juba austusest oma võistkonnakaaslaste suhtes.”

“Loomulikult pole tegemist parima hetkega, kui leian end pingilt, aga see on peatreeneri otsus. Austan seda ning olen alati see, kes töötab suletud uste taga 200-protsendiliselt. See on lihtsalt osa jalgpallist. Oleks tore, kui 20 inimest saaksid mängida, aga kohti on vaid 11. Kes iganes on parimas vormis, see mängib, ja see on piisavalt aus,” rääkis Lovren.

scroll to top