fbpx
Close

Solskjaer: Liverpool’ist ja Manchester City’st jääme endiselt pika puuga maha

Avatar

Michael Carrick ja Ole Gunnar Solskjaer. Foto: Zumapress/Scanpix

Manchester Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer on suutnud meeskonna sellel hooajal vägagi edukalt mängima panna, kuid norralane tunnistas, et pikk tee on veel minna, kui tahta konkureerida linnarivaali City ja tänavuse meistri Liverpool’iga.

Kuigi United pidi hiljuti võtma Inglismaa karika poolfinaalis kibeda 1:3 kaotuse vastu Londoni Chelsea’lt, siis endiselt ollakse Euroopa liigas konkurentsis. Ütlemata tähtis on ka kodune liiga, sest pühapäeval minnakse hooaja viimases matšis vastamisi Leicester City’ga ja seal on palju kaalul: kui Leicester’it võidetakse või tehakse viik, siis pääsetakse ka Meistrite liigasse; kui aga tuleb kaotus, siis tuleb loota, et samal ajal jääks Londoni Chelsea alla Tottenham Hotspur’i ees Euroopa liiga kohta noolivale Wolverhampton Wanderers’ile. 13 mängu pikkune kaotusteta seeria on Solskjaer’ile igati meeltmööda, kuid seejuures andis ta mõista, et Inglismaal on välja joonistunud kaks giganti – Liverpool ja City – ning nende tasemele jõudmiseks tuleb veel kõvasti tööd teha.

“Me pole veel kuskil [sellel hooajal] lõpetanud. Üks mäng on veel jäänud näidata, et oleme saanud paremaks meeskonnaks. Kui saame Leicester’i vastu rahuldava tulemuse, siis arvan, et inimesed ütlevad, et see teekond on hea olnud. Teisalt poleks see teekonna lõpp. Kui sinna jõuad, siis pole nii, et hinga ja lõõgastu. Tuleb aina edasi minna. Teame, et kaks meeskonda on meist väga kaugel ees, mistõttu peame veelgi enam hakkama pead tõstma,” ütles Solskjaer.

United’i hea vormi taustal on räägitud, et tuleval hooajal võiks sihiks olla Premier League’i võitmine. Samas teine klubi legend Gary Neville sündmustest nii ruttu ette ei ruttaks. Tema sõnul on vaja väga hoolikalt teha järgmisi oste, kusjuures tuua kolm või neli tippmängijat selleks, et pääseda esikolmikusse. “Praegu pole põhjust arutada, mida järgmiseks hooajaks vajame. Peame vaid keskenduma mänguks Leicester’iga,” arvas Solskjaer.

Küsimusele, kas kolmanda kohaga oleks United rahul, vastas ta: “Saame selle mänguga ühele poole, võtame kolmanda koha ära ning jätkame arengut ja teekonda, milles see meeskond praegu on. Loomulikult on meil mõned rasked hetked sel hooajal olnud, mõned tagasilöögid, aga oleme näidanud ja tõestanud, et oleme meeskond, kes suudab kohtade nimel võidelda. Kui suudame selle hooaja lõpetada karikaga Euroopas ja kolmanda kohaga [Premier League’is], siis võime sellel teemal edasi arutada.”

scroll to top