fbpx
Close

Mourinho: Premier League’is saab aina raskem olema pikki koduseid võiduseeriaid luua

Avatar

Jose Mourinho. Foto: REUTERS/Scanpix

Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho rõhutas, et edaspidi saab meeskondadel aina keerulisem olema kodustaadionil pikki võiduseeriaid korraldada. Suure panuse annaksid sellele aga juurde poolehoidjad, keda praegu koroonaviirusest tingitud ohu tõttu tribüünidele ei lubata.

Tänavune meister Liverpool suutis Premier League’is hooaja läbida ilma ühegi kaotuseta koduplatsil Anfieldil ehk ainsad kolm kaotust tulid võõrsilt. Mourinhole, kes on oma treenerikarjääri jooksul kogenud koguni 150 mängu pikkust kodumängude võiduseeriat, ei jäänud see fakt märkamata. Portugallane siiski usub, et kodumängudest sellist kindlust luua on tulevikus keerulisem, eriti fännideta.

“Arvan, et Premier Legaue liigub selles suunas, milles võiduseeriad muutuvad aina keerulisemaks saavutada, sest meeskondade tase tõuseb. Aga et kodus tugev olla ja hooaja lõpus omada arvestatavat punktisummat kodumängudest on väga tähtis. Arvan, et meie viimased tulemused kodus ilma fännideta on olulised, aga vajame neid tagasi. Suudan ette kujutada 2:1 võitu Arsenali üle, kui staadion on Tottenham’i fänne täis. See on sedasorti empaatia, mida lood samm-sammult,” ütles Mourinho Sky Sports’i vahendusel.

“Toetajateta suudad sa luua küll kindluse, kuid seda vaid mängu taktikalise poole pealt. Fännidega saad seda palju tugevamal viisil teha, sest sa lisad emotsionaalse poole, mida ainult su fännid suudavad kodustaadionil pakkuda.”

Viimastes mängudes head minekut näidanud ja viie kohtumisega 13 punkti võtnud Tottenham lõpetab tänavuse hooaja teise Londoni klubi Crystal Palace’i vastu. Selleks, et pääseda uueks hooajaks Euroopa liigasse, tuleb loota, et punkti võrra eespool asuv Wolverhampton Wanderers ei suuda Londoni Chelsea’t võita. Teine variant on loota 1. augustil toimuvale Inglismaa karika finaalmatši peale, milles on vastamisi Londoni Arsenal ja Chelsea. Kui Arsenal võidab, siis saavad nemad Euroopa liiga koha endale, aga kui Chelsea suudab Premier League’is esinelikusse jääda ja karikafinaali võita, saab Tottenham uueks hooajaks eurosarja.

scroll to top