Premier League’is hooaeg läbi: United Meistrite liigas, Tottenham Euroopa liigas, Aston Villa jätkab kõrgliigas

Paul Pogba ja Anthony Martial. Foto: Imago/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas tõmmati pühapäeval tänavusele hooajale joon alla. Karmi viimase Meistrite liiga koha peale käinud võitluses tõmbas pikima kõrre Manchester United ning Euroopa liigasse tagas pääsu Tottenham Hotspur. Liigasse jäi viimase meeskonnana püsima Aston Villa.

Leicester City võõrustas Manchester Unitedit ja Meistrite liigasse pääsemiseks pidi kodumeeskond võidu võtma. Avapoolajal väravaid ei löödud, kuid 71. minutil realiseeris Bruno Fernandes penalti, millega Leicester oli raskesse seisu jäänud. Üleminutitel võttis punase kaardi Jonny Evans ning nii pidi Leicester veel ka vähemuses jätkama. Väravat otsides nõelas hoopis United vastu ja 2:0 lõppskoori vormistas Jesse Lingard. Kuna Londoni Chelsea sai samal ajal Mason Mounti ja Oliver Giroud’ tabamustest Wolverhampton Wanderersit jagu, siis lõpuks jäi Leicester viiendaks, United kolmandaks ja Chelsea neljandaks.

Chelsea võidust lõikas kasu linnarivaal Tottenham Hotspur. 13. minutil viis Harry Kane omad juhtima, aga Jeffrey Schlupp vastas 53. minutil. 1:1 seisuga kohtumine lõppes ning 59 punktiga jäi Tottenham koos Wolverhamptoniga ühele pulgale. Parem väravate vahe andis siiski eelise Tottenhamile, kuid Wolverhamptonil on veel lootus uueks hooajaks Euroopa liigasse pääseda alles, sest 1. augustil kohtuvad Inglismaa karikafinaalis Arsenal ja Chelsea ja kui viimased seal võidutsevad, saab Wolverhampton oma tahtmise.

Premier Legaue’i jäi püsima Aston Villa, tehes 1:1 viigi West Ham Unitediga. Igati tubli hooaja lõpu teinud Bournemouth sai küll 3:1 Evertonist jagu, aga see neid 18. kohast ei päästnud. Vahepeal juba enda turvaliselt tundnud Watford lõpetas hooaja kolme järjestikuse kaotusega ja nüüd 2:3 Arsenalile alla jäädes langeti eelviimasena liigast välja.