fbpx
Close

Ferdinand: De Gea’d suudaks asendada ainult Oblak

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Manchester Unitedi legendaarse keskkaitsja Rio Ferdinandi sõnul on küll meeskonna esikinda David de Gea esitused kõikuvad, aga kui tahta teda kellegagi üldse asendada, siis oleks selleks Madridi Atletico väravavaht Jan Oblak.

United luhtas pühapäeval võimaluse oma hooaega karikakursil jätkata, kui Inglismaa karika poolfinaalis tuli Londoni Chelsea’lt vastu võtta kindel 1:3 kaotus. Paraku paistis taas kehva esitusega silma Unitedi väravavaht David de Gea, kelle eksimuste tõttu tuli mitu Chelsea tabamust. Hispaania koondislase puhul on praktiliselt igal kuul olnud teemaks tema jätkamine Unitedis ja spekuleeritakse, et järsku tuleks tema teenetest loobuda ja anda võimalus tänavu Sheffield Unitedit igati edukalt laenulepingu alusel esindanud 23-aastasele Dean Hendersonile. Rio Ferdinandi arvates poleks Henderson selleks väljakutseks veel valmis ja et tuua keegi võrdväärne De Gea asemele juba sellel suvel, tuleks pilgud suunata Hispaania tippklubi poole.

“Kelle sa tood sinna, kes oleks ka kohe valmis? Dean Henderson on noor väravavaht, see oleks suur risk. Kes oleks see, kelle saaks kohe välja osta ja on Manchester Unitedis võimeline olema maailmaklassist väravavaht? Ainus, keda näen, on Oblak, aga suudad sa ta Madridi Atletico’st ära tuua? Kui jah, siis palju peaksid kulutama? Hirmus palju raha. Ütlen, et arvestame edasi De Gea’ga. Ta on selle välja teeninud,” rääkis Ferdinand BT Sport’i vahendusel.

Ferdinand mõistab, et De Gea eksimusi pole võimalik millegagi välja vabandada, aga tema endisel meeskonnakaaslasel olevat piisavalt iseloomu, et tõusta tagasi oma parimate esituste juurde ning tõestada kriitikutele, et nad eksisid. “Kui inimesed teevad vigu, siis on nad kriitikale vastuvõtlikud, nii jalgpallis asjad käivad. David de Gea pole erand. Ta on teinud vigu, silmapaistvaid vigu suurtes mängudes. Näiteks Inglismaa karika poolfinaal Chelsea’ga Wembley’l. Jah, ta peaks paremini tegutsema. Olen Davidiga koos mänginud ning ta on ise oma suurim kriitik. Ta istub mängu järgselt kodus ja käib olukorrad läbi, et olla kindel, et suudab need vead seljatada, mida hetkel teeb. Vaatasin oma poistega kodus mängu ning olin jalust rabatud, kuidas David’ist mööduti, sest ta on ikkagi tippväravavaht. See valmistas pettumust. Manchester Unitedi fännina tahad oma mängijaid kaitsta, aga ta pole olukorras, et teda saaks kaitsta,” lisas 41-aastane inglane, kes esindas Unitedit perioodil 2002-2014 ja võitis kuuel korral Premier League’i.

scroll to top