Liverpool lustis Chelsea’ga ja tõstis Anfieldil meistrikarika üles, United jäi taas võiduta

Trent Alexander-Arnold. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga kolmapäeval toimunud 37. vooru viimases kahes mängus lõi Liverpool viis palli Londoni Chelsea’ võrku ning võttis kaheksaväravalises mängus võidu. Manchester United ei suutnud koduplatsil üle mängida West Ham Unitedit.

Unitedil käib võitlus viimase Meistrite liiga koha peale Leicester Cityga ning kuna mõlemad olid 62 punkti peal, siis United vajanuks ideaalis võitu. Avapoolaeg tõi aga West Hamile värava, kui kasutada oli karistuslöök ja mängijate müüris seisnud Paul Pogba’le fikseeriti käega mäng. Viimasel ajal heas olnud inglasest ründaja Michail Antonio läks seega penaltit lööma ja realiseeris selle kindlalt. 51. minutil paistsid Anthony Martial ja Mason Greenwood suurepärase koostööga silma, millega liigutati pall West Hami kaitseliinist mööda ja Greenwood viigistas seisu. Rohkem tabamusi kummaltki võistkonnalt ei tulnud enam ja kohtumine lõppes skooriga 1:1. Seni muljetavaldavaid esitusi näidanud Unitedile oli see lühikese ajaga juba teiseks võiduta jäämine, sest pühapäeval tuli Inglismaa karika poolfinaalis tunnistada Chelsea’ 3:1 paremust. Kümne päeva eest viigistati koduväljakul ka Southamptoniga.

Kui Liverpooli meeskond oli juba mõnda aega tagasi tiitli kindlustanud ja tulemused hakkasid Premier League’is seejärel küllaltki kesiseks muutuma, siis nüüd tehti Chelsea’ga, mida ise taheti. Naby Keita avas 23. minutil tugevast latipõrkega kauglöögist skoori ning 38. minutil keerutas Trent Alexander-Arnold palli karistuslöögist võrku. Mohamed Salah’ söödust viis Georginio Wijnaldum võõrustajad juba 3:0 ette, kuid poolaja üleminutitel teist palli noolinud ja selleni ka edukalt jõudnud Oliver Giroud suutis Chelsea’ kaotusseisu vähendada ning põnevuse tagasi tuua.

Liverpool jätkas oma ründejõu demonstreerimist ja 55. minutil Alexander-Arnoldi perfektne tsenderdus jõudis trahvikastis Roberto Firmino’ni, millega oli seis 4:1. Chelsea ei jäänud siiski võlgu ning koguni neljast Liverpooli mehest vasakul äärel edukalt mööda triblanud Christian Pulisic andis hea söödu värava ette Tammy Abraham’ile ning taas oli kaotusseis külaliste jaoks kaheväravaline. 73. minutil jõudis Pulisic ka ise sihile ja paistis, et Liverpool on edumaad maha mängimas. Lõppsõna jäi ikkagi Liverpoolile, kui vasakult äärelt purjetas Andrew Robertson vastastest mööda, andis söödu karistusalasse Alex Oxlade-Chamberlain’ile ning 5:3 tulemusega kohtumine lõppes.

Liverpoolil on koos 96 punkti ning hooaeg lõpetatakse Newcastle Unitedi vastu. Kuna Liverpoolile oli tegemist hooaja viimase kodumänguga, siis tõsteti ka Premier League’i võidukarikas kodustaadionil Anfieldil pea kohale.

Väärtusliku viigipunkti teeninud West Ham kindlustas koha kõrgliigas ning nende jaoks hooaja viimasest matšist Aston Villaga enam midagi ei olene. Viimased kaks Meistrite liiga kohta on aga endiselt lahtised. Kuna Chelsea kaotas ja teoreetiliselt võib ka 38. voorus Wolverhampton Wanderersile kaotada, siis on variant, et Manchester United ja Leicester City pääsevad viigilise tulemuse korral mõlemad Meistrite liigasse ning Chelsea mitte. Unitedi ja Leicesteri vaheline kohtumine saab olema võtmetähtsusega mäng igal juhul: kui Leicester ja Chelsea võidavad, on United Meistrite liigast väljas, aga kui United võidab, siis jääb Leicester olenemata Chelsea’ viimase matši tulemusest välja.

Lahtine on veel ka Euroopa liiga kohtade jaotus. Viies ja kuues koht pääsevad sinna kindlasti, sest Inglismaa liigakarika võitis Manchester City ja nii kandus üks eurokoht edasi. Lahtine on aga seitsmes koht, mis sõltub 1. augustil aset leidvast Inglismaa karikafinaalist, milles kohtuvad Londoni Arsenal ja Chelsea. Kui Chelsea võidab ja lõpetab hooaja Premier Legaue’is esinelikus, siis pääseb ka liiga seitsmes koht Euroopa liigasse. Vastasel juhul on kuues koht viimane, mis Euroopa liigasse viib. Kuuendat kohta hoiab hetkel Wolverhampton ja kui viimasest mängust Chelsea’ vastu tuleb võit, ollakse Euroopa liigas. Seitsmendal tabelireal paikneb aga Tottenham Hotspur, keda ootab ees Crystal Palace. Kui suudetakse võita või viigipunkt teenida ja Wolverhampton kaotab, siis ollakse hoopis ise Euroopa liigas. Wolverhamptonile piisaks ühtlasi ka viigist, aga sel juhul ei tohi Tottenham võitu saada Crystal Palace’i üle.

Omajagu stsenaariumeid joonistub samuti välja tabeli lõpuosas, kohtadel 17-19 on Aston Villa 34 punkti peal ning edestab parema väravate vahega Watfordi. Eelviimane on Bournemouth, aga juhul, kui suudetakse Evertoni viimases voorus võita, ollakse samuti 34 punkti peal. Selleks, et Premier League’is jätkata, tuleb neil loota Watfordi kaotust Arsenalile ja Aston Villa kaotust West Hamile. Nii oleks väravate vahe Bournemouthi kasuks ja 17. koht käes. Trumbid on praegu Aston Villa käes, sest kui kolm punkti juurde saadakse, siis pole Bournemouthil enam võimalust. Sama kehtib ka Watfordi kohta, aga neil tuleb väljakukkumistsoonist pääsemiseks Arsenali võita. Kui Aston Villa kaotab ja Watford võidab, on Watford pääsenud. Kui aga mõlemad peaksid võidu võtma, siis peab Watford võitma Arsenali kahe värava võrra rohkem kui Aston Villa West Hami. Selliselt oleks väravate vahe Watfordi kasuks, aga samas on stsenaarium, et Arsenal suureskooriliselt tabeli lõppu kuuluvale meeskonnale kaotab ka vähe tõenäoline.

Premier League’i hooaja viimane voor peetakse ära täismahus eesootaval pühapäeval.