fbpx
Close

Kellest saab järgmine Arsenali peatreener?

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Arsene Wengeri lahkumisest oma “lapsukese” juurest räägitakse juba mõned head aastad, nüüd on jututeema saanud hoogu juurde ja see suvi on just see, mil Arsenali fännid närviliselt hinge kinni hoiavad: kas lõpuks on toimumas muutus või juhtkond on jätkuvalt Wengeriga rahul?

Kas on põhjust? Euroopa liigas ollakse veerandfinaalis, kus kohtutakse Moskva CSKA-ga. Tee poolfinaali peaks olema ju sillutatud, või mis?

Liigas on asjalood aga kurvad: Meistrite liiga on 13 punkti kaugusel ja selle hooaja Arsenal seda püüda ei õnnestu. See on reaalsus. Järjekordne hooaeg Meistrite liigata, KUI just Euroopa liigas hulluks ei minda ja karikat kotti ei panda, nagu Manchester United läinud hooajal tegi.

Kas Euroopa liiga tiitel võib Wengerit päästa? Optimistid usuvad, et jah; realistid kõhklevad vastusega. Näib, et klubi ise on vähikäiku tegemas ja Wengeri mõttelaad ning mängustiil hakkab kuidagi end ammendama. Aga keda siis legendaarse prantslase asemel treeneritoolile võtta? Mida räägivad kihlveokontorid, kes on kõige reaalsem valik?

Peamine kandidaat on Dortmundi ekstreener Thomas Tuchel, kes sobiks praegusse Arsenali suurepäraselt: kaks tema põhilist mängijat, Henrikh Mkhitarjan ja Pierre-Emerick Aubameyang on nüüd Londoni klubis ja just Tuchel oli see, kes mehed suurepäraselt mängima pani: ründav ja atraktiivne vutt oli Wengeri kuldaegadel just see, mis fänne juurde tõi ja prantslase jalgpalliajalukku kirjutas ja seetõttu ongi väärt põhjuseks võtta Tuchel, kes pärandit edasi viiks.

Saksamaa koondise peatreener Joachim Löw ja Chelsea ekspeatreener Carlo Ancelotti on samuti üpris atraktiivsed valikud: 12 aastat peatreenerina on olnud pigem edukad, sest ihaldatud MM-tiitel sai 2014. aastal võidetud. Klubikogemust on Löwil 10 aastat, sealhulgas Stuttgartiga pandi kotti DFB-Pokal, UEFA Karikavõitjate Karika teine koht ja Tirol Innsbruckiga tuldi Austria meistriks. Pole just röögatult võimas CV, aga paneb mõtlema küll.

Carlo Ancelotti on selline treener, kes naudib karikavõistlusi ja oskab kahe mängu kokkuvõttes olla vastasest parem. Hea taktik, suurepärane suhtleja ning tema läbisaamist mängijatega on kiitnud pea kõik pallurid, kes tema käe all töötanud. Aga kas ta oleks Arsenali päästja? Kas just päästja, aga edasiviija küll. Mitte just pikaajaliselt, vaid aitaks klubi tüürida õigesse suunda.

 

 

scroll to top