fbpx
Close

Kas Van Dijk seljatab Lionel Messi ning Cristiano Ronaldo ja valitakse UEFA aasta jalgpalluriks?

Avatar

Virgil van Dijk. Foto: Zumapress.com/Scanpix

Kahe nädala pärast Monacos valib UEFA aasta jalgpalluri. Sõelale on jäänud kolm mängumeest, kellest kahe kohalolek ei üllata kedagi, kui igipõlised megastaarid Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo lähevad vastamisi juba kuuendat korda viimase üheksa aasta jooksul. Esimese kaitsemängijana auhinna ajaloos võtab aga koha sisse Liverpooli kaitsetugitala Virgil van Dijk.

Ronaldo on 2010/11 hooajast alates saadik, mil auhinda on välja antud, kuulunud igal korral kolme parima hulka, Messi on jäänud eemale kolmel korral. 2018/19 hooajal ei võitnud kumbki neist suurtiitlit, kui Juventusesse kolinud Ronaldo jäi Meistrite liiga finaali ukse taha ning Messi vaatas pealt, mismoodi Liverpool ja Van Dijk nende 3:0 eduseisu ära sulatasid ning ise finaali edenesid.

Hollandlane aitas koondise Rahvuste liiga finaali, kus küll alla jäädi Ronaldo dirigeeritud Portugalile, kuid võimas klubihooaeg Liverpooliga tõi uskumatud 97 punkti ja fakt, et suur tugev kaitsja jäigi sel hooajal alistamatuks – ükski vastane ei suutnud end temast mööda mängida.

 

scroll to top