Hullumeelne mäng: Salah päästis kübaratrikiga Liverpooli uustulnuka Leedsi vastu häbist

Mohamed Salah (keskel). Foto: AP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 2020/21 hooaja esimese vooru avapäeval võttis valitsev meister Liverpool äärmiselt raske võidu värskelt Premier League’i tõusnud Leeds Unitedi üle. Võidukad olid veel ka Londoni Arsenal, Crystal Palace ja Newcastle United.

Liverpoolil kulus skoori avamiseks vaid neli minutit, kui kohtunik fikseeris trahvikastis käega mängu ning Mohamed Salah realiseeris edukalt penalti. Seitsme minuti möödudes Leeds aga vastas, mil Kalvin Philips andis pika palli ette Jack Harrisonile ning suurepärast tehnikat näidanud keskväljamees pani mänguvahendi kindlalt võrku. Andrew Robertsoni antud nurgalöögi järgselt asusid võõrustajad Virgil van Dijki pealöögist uuesti juhtima, aga hollandlase enda eksimus kinkis Leedsile ja Patrick Bamfordile taas viigiseisu 30. minutiks.

Salah aitas Liverpooli kolm minutit hiljem suurepärasest ristnurka virutatud löögist 3:2 juhtima, kuid 66. minutil kombineerisid Helder Costa ja Mateusz Klich järjekordse külaliste viigivärava valmis. Eeldatav favoriit võttis lõpuks ikkagi oma: Leedsi nimekas täiendus Rodrigo Moreno kukutas loetud minutid enne normaalaja lõppu Fabinho karistusalas murule ja Salah vormistas oma mängu teisest penaltist ühtlasi kübaratriki.

Arsenal kohtus uue hooaja alustuseks samuti liiga uustulnuka Fulhamiga ning Alexandre Lacazette’i, brasiillasest kaitsemängija Gabriel Magalhaesi ja Pierre-Emerick Aubameyangi abiga võeti linnarivaali üle kindel võit. Crystal Palace sai Wilfried Zaha tabamusest jagu Southamptonist ning Newcastle Unitedi aitasid West Ham Unitedi vastu võidule Callum Wilson ja Jeff Hendrick.

Pühapäeval toimub Premier League’is kaks mängu, kui vastamisi on West Bromwich Albion – Leicester City ja Tottenham Hotspur – Everton.