fbpx
Close

“Maguire vajab Ferdinand-Vidic ajastu taasloomiseks oma kõrvale väärilist keskkaitsjat”

Avatar

Harry Maguire. Foto: SIPA/Scanpix

Neli hooaega Manchester Unitedit esindanud ja nüüdseks karjääri lõpetanud bulgaarlasest ründaja Dimitar Berbatov leiab, et tema kunagine koduklubi on koosseisu poolest vägagi tasakaalus, kuid ideaalis võiks lisanduda üks tasemel keskkaitsja.

“Keskkaitse on kaitse poole pealt see, kuhu nad peavad kedagi juurde vaatama. Eks me näe, kas nad ostavad kedagi või mitte, aga arvan, et see on positsioon, mida nad peavad tugevdama. Kõik muu paistab hetkel olevat tasakaalus. Mu silmis vajavad nad kedagi, kes suudab Harry Maguire’i tegutsemise mugavamaks muuta. Harry on rohkem seda tüüpi, kes saab palli kaitseliinist väljaspool ja annab selle keskväljale edasi. Seega vajatakse kedagi sellist, kes erineks taolisest tegutsemisest, kuid on ka muus osas tugev. Nad peaksid kopeerima Rio ja Vida koostööd varasemast,” arutles Berbatov Stadium Astro vahendusel antud intervjuus, vihjates Unitedi legendaarsetele keskkaitsjatele Rio Ferdinandile ja Nemanja Vidicile.

United on selle üleminekuakna sees teinud ühe ja suure ostu, kui Amsterdami Ajaxist hangiti Hollandi koondise keskväljamees Donny van de Beek. 39-aastase Berbatovi arvates võib sellel positsioonil olla hetkel isegi liiga palju mängijaid, kuid teisalt tuleb see taseme tõstmiseks vaid kasuks. “Poolkaitse osakond hakkab muutuma ülerahvastatuks, aga see on hea asi, sest konkurents on alati tervitatav. Nii saavad nad teineteisest parima esituse välja. Saab olema Paul Pogba, Van de Beek ka Bruno Fernandes – see on põnev. Meeskond on muutumas kompaktsemaks. Võib-olla üllatavad nad meid veel ühe või kahe mängija palkamisega.”

Pikemat aega on Unitediga seostatud Inglismaa koondise ja Dortmundi Borussia ründajat Jadon Sanchot. Berbatov aga leiab, et häid ja talendikaid ründajaid on võistkonnas juba piisavalt. “Olen mitmeid kordi öelnud, et mu jaoks Anthony Martial, Marcus Rashford ja Mason Greenwood on suurepärase potentsiaaliga saamaks veelgi paremaks, eriti Greenwood. Arvan, et hooaeg, mis Greenwoodil selja taga on koos väravate ja selle viisiga, kuidas ta väljakul end sisse seadis, väärib ta sellel hooajal veelgi rohkem mänguaega. Ta lõi alati väravaid, kui [peatreener] Ole [Gunnar Solskjaer] talle võimaluse andis ja arvan, et talle antakse seda veelgi rohkem, et särada. Ja kui kõrval on ka end väravalööjatena tõestanud Martial ning Rashford, siis arvan, et nad suudavad teha sammu edasi ja saada paremaks.”

scroll to top