Arsenal kasutas Van Dijki ja Alissoni jämedad eksimused edukalt ära, City ja Tottenham samuti võidukad

Alexandre Lacazette. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 36. vooru kolmapäeval peetud mängudes võttis Londoni Arsenal tänavuse hooaja meistri Liverpooli üle üllatusvõidu. Manchester City sai napi võidu, Tottenham Hotspur alistas Harry Kane’i kahe värava toel Newcastle Unitedi.

Liverpool asus 20. minutil mängu juhtima, kui Andrew Robertsoni terav sööt värava ette jõudis Sadio Mane’ni ning sellest kohast oli ääreründajal raske eksida. Edasi näitas aga Liverpool selgelt ära, et peale meistritiitli kindlustamist on keskendumisega probleeme – Arsenali 20-aastane ründaja Reiss Nelson suutis vastaste keskkaitsjast kaptenit Virgil Van Dijki niivõrd palju segada, et hollandlase nõrga söödu Alisson Beckeri suunas lõikas vahelt ära Alexandre Lacazette ja viik oli jalule seatud. 44. minutil andis Alisson ise väga kehva palli oma mängijate suunas, mille võttis taas Lacazette vahelt, andis selle trahvikasti edasi Nelsonile ning Arsenal juhtis 2:1. Teine poolaeg pakkus mõlemale poolele võimalusi ja lõpuminutitel hoidis Liverpool ka korralikult survet üleval, kuid Arsenal teenis kokkuvõttes magusa võidu.

4:1 võidumänguga Leicester City vastu enesekindlust leidnud Bournemouth näitas nüüdki hambaid Manchester City’le. Võõrustajad haarasid siiski juba kuuendal minutil David Silva tabamusest eduseisu ja hispaanlase söödust pani 39. minutil palli võrku ka Gabriel Jesus. 59. minutil oli aga Joshua King Bournemouthi poolelt vastanud, kuid VAR sekkus ja väravat ei loetud ära. Kaks minutit enne normaalaja lõppu tõi poolkaitsja David Brooks ikkagi põnevus tagasi, kes Callum Wilsoni abiga kaotusseisu minimaalseks vähendas. Viigini enam siiski ei jõutud ja City võttis raske võidu.

Tottenhamil oli võõrsil mõnevõrra keerulisem kohtumine Newcastle’iga. Heung-Min Soni ette posti tehtud löök maandus 27. minutil väravas ja poolajaks oli Tottenham ka juhtimas, kuid külaliste ebaõnnestunud kaitsetöö tulemusena ei suudetud 56. minutil palli karistusalast puhtaks klaarida ning Matt Ritchie tugevast pealelöögist seis viigistati. Tottenhami tassis ikkagi võiduni nende ründestaar Harry Kane, kes 60. minutil Steven Bergwijni tsenderdusest viis omad ette ja pärast Erik Lamela tõrjutud pealelööki oli inglane õigel ajal õiges kohas, tehes lõppskooriks 3:1.

Liigatabelis on Liverpoolil 93 punkti koos, mis tähendab, et sadat punkti pole võimalik enam koguda. City on 75 punktiga teise koha kindlustanud. Tottenhamil on aga õhkõrn võimalus veel uueks hooajaks Meistrite liigasse pääseda. Kirjas on 55 punkti, mida on ühe võrra vähem neist koha võrra eespool asuvast Wolverhampton Wanderersist ja nelja punkti võrra vähem Leicester Cityst ning Manchester Unitedist, kes paiknevad vastavalt neljandal ja viiendal kohal. Järgmine matš ongi Tottenhamil just Leicesteriga ning hooaja viimane mäng Crystal Palace’iga.

Arsenal tõusis 53 punktiga üheksandaks, Burnley on kümnes (51 punkti) ja Newcastle (43) jätkab 13. kohal. Bournemouth on 18. tabelireal 31 punktiga, mis tähendaks neile kõrgliigast väljalangemist. Vooru vähem pidanud ja kolm punkti rohkem kogunud Watford asub koha võrra eespool.

Neljapäeval toimub Premier League’is samuti neli kohtumist, milles on vastamisi Everton – Aston Villa, Leicester City – Sheffield United, Crystal Palace – Manchester United ja Southampton – Brighton & Hove Albion.